Президент Зеленський попросив Папу Франциска сприяти звільненню полонених

15:00
3012

Президент України підкреслив важливу роль, яку Святий Престол міг би відіграти у принесенні миру на українську землю. 

Про це Володимир Зеленський говорив з Папою Франциском на аудієнції, яка відбулася 8 лютого 2020 року у Ватикані, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Питання миру, допомоги у звільненні українців, незаконно утримуваних на Донбасі, у Криму та Росії, гуманітарних ініціатив для допомоги дітям і захисту довкілля стали предметом обговорення з Його Святістю.

Президент України подякував за ініціативу «Папа для України», в рамках якої надається фінансова допомога переселенцям з Донбасу. Завдяки цій програмі допомогу отримали більше пів мільйона українців на загальну суму біля 16 млн. євро.

Глава держави наголосив, що міжцерковний діалог в Україні може слугувати прикладом для інших країн, і відзначив важливу роль Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у діяльності держави.

Президент Зеленський підкреслив, що українські церкви відіграють надзвичайно важливу роль у поширенні правди та розвитку суспільства.

Глава держави тепер вже особисто запросив Папу Франциска відвідати Україну.

Президент України також зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу П'єтро Пароліном за участю секретаря з міждержавних відносин Святого Престолу Пола Річарда Галлахера.

Нагадаємо, що у липні 2019 року учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні затвердили Резолюцію щодо незаконно утримуваних громадян України на території Російської Федерації, окупованих Криму та Донбасу. Документ передбачає низку практичних рекомендацій, як для керівництва Української держави, так і для міжнародного співтовариства.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.