МОЗ рекомендує релігійним громадам вжити карантинних заходів

15:12
5962
Читайте на русском / Read in English

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій обговорила з керівництвом МОЗ питання, пов’язані з запровадженням карантину в Україні з метою запобігання поширенню коронавірусу. 

Позачергове засідання ВРЦіРО відбулося 13 березня за участі керівництва Міністерства охорони здоров’я та представників Міністерства культури, молоді та спорту України, повідомляє Інститут релігійної свободи

Заступник міністра охорони здоров’я Андрій Семиволос повідомив, що уряд заборонив усі масові заходи за участі понад 200 осіб [на сьогодні дозволені заходи за участі не більше 10 осіб], за виключенням заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, та спортивних заходів без глядачів. При цьому місцеві органи влади можуть запроваджувати більш суворі карантинні заходи.

За словами урядовця, МОЗ рекомендує церквам і релігійним організації вжити таких заходів під час організації богослужінь і поточної релігійної діяльності:

• На період карантину максимально обмежити проведення служінь, які передбачають присутність людей, та по-можливості проводити їх в онлайн-режимі;

• Рекомендувати віруючим не прикладатися до ікон на період карантину;

• Рекомендувати віруючим і священникам дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метра;

• Розмістити у храмах антисептичні засоби;

• Рекомендувати віруючим на період карантину не вітатися за руки, не цілувати та не обіймати один одного;

• Закликати віруючих на час карантину особливо пильно стежити за власним здоров’ям та за появи перших симптомів респіраторних захворювань одразу звертатися до лікаря;

• Якщо віруючі повернулися з країни, де було виявлено коронавірус, закликати їх до самоізоляції на час інкубаційного періоду (протягом 14 днів).

Читайте також:  Роз'яснення ІРС: введення карантину і релігійна свобода в Україні

За результатами обговорення можливих профілактичних заходів Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій підготувала спеціальне звернення спеціальне звернення до громадськості з приводу профілактики поширення коронавірусу та необхідних дій під час карантину в Україні.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.