Олена Богдан очолила Держслужбу етнополітики і свободи совісті

13:25
3515
Читайте на русском

Уряд призначив Олену Богдан головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. 

Про це йдеться у Розпорядженні Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року № 171-р, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Вона обійматиме цю посаду п’ять років з дати початку фактичного виконання посадових обов’язків та з випробувальним строком у три місяці.

Як повідомляв ІРС, у червні 2019 року Уряд створив окремий спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері етнополітики і свободи совісті у формі Державної служби. Цей орган має замінити Департамент у справах релігій та національностей, який з 2011 року функціонував у складі Міністерства культури України після ліквідації Державного комітету України у справах національностей та релігій.

Цьому рішенню передували консультації керівництва Уряду з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

На зустрічі з профільним Віце-прем’єр-міністром члени ВРЦіРО зауважили, що новостворена Держслужба має діяти відповідно до законів України і не фоваритизувати жодну з конфесій. На переконання релігійних діячів, цей орган має діяти в інтересах релігійної свободи та плюралізму, надавати адміністративні послуги однаково швидко і якісно для будь-якої конфесії, без жодної дискримінації.

Крім цього, на думку глав конфесій, Держслужба з етнополітики та свободи совісті не повинна створювати дорадчі органи “колективної безвідповідальності”, коли рішення, які знаходяться в компетенції урядовців, підміняються рекомендаціями консультативно-дорадчих органів.

Довідка ІРС.  Богдан Олена Володимирівна має освіту соціолога, а також спеціаліста соціальної роботи та соціального управління. Підвищувала кваліфікацію у закордонних університетах завдяки участі у програмах обміну і стажуванням (Канада, Великобританія, США). У 2007 році захистила дисертацію кандидата соціологічних наук. З січня 2011 року і до цього часу працювала доцентом кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», розвиваючи власні наукові дослідження в сфері соціології релігії та виступаючи з лекціями в провідних університетах за кордоном.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.