Комісія США наполягає на санкціях для Росії за релігійні переслідування в Криму і Донбасі

12:47
3433
Читайте на русском

Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) закликає притягнути до відповідальності російських урядовців за цілеспрямовану політику релігійних переслідувань на окупованих українських територіях Криму, Донецької та Луганської областей.  

У щорічному звіті, представленому у Вашингтоні 28 квітня 2020 року, USCIRF знов віднесла Росію до списку “країн, що викликають особливе занепокоєння”, як і минулого року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Поряд із Росією у цьому списку знаходяться ще 13 країн – Бірма, Китай, Еритрея, Іран, Північна Корея, Пакистан, Саудівська Аравія, Таджикистан, Туркменістан, Індія, Нігерія, Сирія та В'єтнам, оскільки уряди цих країн організовують або допускають "систематичні, тривалі, грубі порушення релігійної свободи". При цьому Росія вирізняється тим, що придушує свободу віросповідання не тільки на своїй території, але й поширює цю практику в інших державах, зокрема на окупованих територіях України.

У зв’язку з цим, USCIRF закликає Державний департамент США запровадити цільові санкції проти російських державних органів та їх посадових осіб, відповідальних за серйозні порушення релігійної свободи. Зокрема, заморозити активи цих осіб та/або заборонити їх в'їзд до США, посилаючись на конкретні порушення релігійної свободи.

Також Комісія рекомендує уряду США налагодити співпрацю з європейськими союзниками щодо адвокаційної діяльності, дипломатії та цілеспрямованих санкцій для тиску на Росію з метою припинення зловживань релігійними свободами, звільнення релігійних в'язнів совісті та надання дозволу на присутність міжнародних спостерігачів в окупованому Криму.

Слід зауважити, що Держдеп США не поспішає включати Росію до списку “країн, що викликають особливе занепокоєння”, що означало б обов’язкове накладення відповідних санкцій. З огляду на це, USCIRF закликає Конгрес США прийняти Закон про підтримку релігійної свободи в Україні «Ukraine Religious Freedom Support Act» (H.R.5408), розроблений представниками обох партій з метою невідворотного притягнення Росії до відповідальності за релігійні переслідування в Криму і Донбасі.

У звіті Комісії також вказується, що Американський конгрес повинен прийняти законодавство, яке засуджує погіршення умов релігійної свободи в Росії, і публічно підкреслити – на брифінгах і слуханнях – відсутність зусиль російського уряду щодо приведення законів РФ про релігію та екстремізм у відповідність до міжнародних стандартів прав людини.

Як відомо, незалежність та двопартійність Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) дозволяють їй безкомпромісно виявляти загрози для свободи релігії у всьому світі. Рекомендації Комісії передаються Президенту та Державному департаменту США задля прийняття відповідних рішень у зовнішній політиці відносно країн, що систематично порушують релігійну свободу.

Нагадаємо, що у лютому цього року, під час щорічного 68-го Національного молитовного сніданку, Президент США Дональд Трамп заявив: “Ми виступаємо на захист переслідуваних християн та релігійних меншин у всьому світі – як ніхто ніколи не робив. …Наша адміністрація запустила Міжнародний альянс з релігійної свободи – перший в історії союз, спрямований на просування релігійної свободи”.

Повний текст цьогорічного звіту Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) англійською мовою доступний за цим посиланням.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.