Уряд ініціює передачу храму ПЦУ в Сімферополі в державну власність

16:20
1889
Читайте на русском

Кафедральний собор у Сімферополі, що належить Кримській єпархії Православної Церкви України, буде передано у державну власність на підставі постанови Верховної Ради України.  

Проєкт такої постанови схвалив Кабінет Міністрів України на засіданні 6 травня 2020 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Згідно проєкту, у державну власність буде передано частину майнового комплексу будівлі, позначеною у плані домоволодіння літерою «а», загальною площею 1475,7 кв. метра, розміщеною за адресою: вул. Севастопольська, 17, м. Сімферополь, 95015.

Наразі ця будівля знаходиться у комунальній власності Автономної Республіки Крим. Оскільки повноваження Верховної Ради АР Крим припинено достроково у березні 2014 року, то розпоряджатися цим майном уповноважений парламент України.

Однак проєкт постанови Верховної Ради України передбачає, що приміщення кафедрального собору буде передано у державну власність тимчасово – на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Наразі не відомо, чи планує уряд у подальшому передати це приміщення собору безпосередньо у власність Кримської єпархії Православної Церкви України, як наполягав на цьому архієпископ Климент (Кущ) під час свого голодування перед Будинком уряду у грудні 2019 року.

Водночас у коментарі для ІРС заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України архієпископ Євстратій (Зоря) так пояснив підготовлений урядом проєкт постанови:


Окупаційна російська адміністрація в Криму протягом шести років намагається відібрати у єдиної діючої громади Православної Церкви України у Сімферополі приміщення храму і єпархіального управління, користуючись статусом оренди. Саме для того, щоби мати можливість захищати це приміщення від рейдерства окупантів необхідно, щоби воно було у власності України, а не АР Крим. У цьому випадку міжнародні інституції матимуть більше юридичних підстав вимагати від Росії не порушувати прав релігійної громади і не відбирати храм.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему