Азербайджан: правозахисники стурбовані репресивними поправками до закону про релігію та вимогою перереєстрації всіх релігійних громад

09:49
1644
Читайте на русском

  Фото: newsazerbaijan.ru
 
В Азербайджані набув чинності репресивний закон про релігії

 
БАКУ – Як зазначила 3 червня правозахисна організація «Форум 18», в Азербайджані 31 травня 2009 року набула чинності нова репресивна редакція Закону про свободу віросповідання, а також поправки до кримінального та адміністративного кодексів країни. При цьому змінами вводяться нові види "порушень" з боку релігійних організацій, які, на думку правозахисників, уряд може застосовувати до неугодних йому громад в якості методу більш жорсткої цензури.

Як повідомив завідувач відділом Державного комітету по роботі з релігійними структурами Азербайджану Гюндуз Ісмаїлов, після затвердження змін та доповнень до Закону Азербайджану «Про свободу віросповідання» стало необхідним  виконання вимоги до всіх функціонуючих в країні релігійних громад щодо обов'язкової перереєстрації. За його словами, нові положення законодавства передбачають, що така повторна реєстрація повинна бути пройдена до 1 січня 2010 року.

Чиновник додав також, що згідно з новим законодавством забороняється діяльність релігійних громад, що не пройшли реєстрацію. При цьому, за його словами, внесені до закону поправки позитивно вплинуть на релігійну ситуацію в країні.

Однак депутат азербайджанського парламенту Фазіль Газанфаролгу Мустафаєв зазначив, що "новий закон про релігію буде обмежувати права людей на свободу совісті – це вже ясно". Він вважає, що закон необхідно було розробляти у відповідності з міжнародними стандартами в області прав людини, і було б бажано запросити експертів таких організацій, як ОБСЄ та Рада Європи, для проведення відповідних консультацій.

Як повідомляв ІРС раніше, релігійні громади і правозахисники Азербайджану висловили глибоку стурбованість новими обмеженнями, які передбачають поправки до Закону про свободу віросповідання.

Стаття 12 Закону в новій редакції вимагає від релігійних організацій подання "інформації про громадянство, місце проживання і дату народження осіб, що заснували релігійну громаду, копії їх паспортів, основи їх релігійного вчення, інформацію про час створення спільноти, її устрій і форми діяльності, традиції, відношення до сім'ї, шлюбу і освіти, інформацію про обмеження прав і обов'язків членів громади".

Як стверджують міжнародні організації і правозахисники, влада Азербайджану отримала безліч приводів, посилаючись на які, вона може відмовити в реєстрації або заборонити релігійну організацію, включаючи такі як "порушення соціального порядку або соціальних настанов".

Відзначимо, що на сьогодні в Азербайджані зареєстровано 534 релігійні громади, з них 32 – християнські та інші, що не мають відношення до ісламу.

 

 

 

За матеріалами: Forum18, APA

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: законодавство

Читайте на цю тему