Правозахисники закликають парламент передати собор ПЦУ у Сімферополі у держвласність

13:30
1720

Передачу Кафедрального собору у Сімферополі з комунальної до державної власності підтримують і в Православній Церкві України, вважаючи це необхідним кроком для захисту прав православних українців в окупованому Криму. 

Про необхідність прийняття Верховною Радою проєкту Постанови № 3447 заявили Інститут релігійної свободи та Центр громадянських свобод, спрямувавши клопотання на підтримку цієї ініціативи до профільного комітету та керівництва парламенту.

Правозахисники наголосили, що рішення про передачу Кафедрального собору у місті Сімферополь у державну власність має виняткову важливість для захисту національних інтересів України, які включають у себе забезпечення свободи віросповідання для українських релігійних громад, які продовжують свою діяльність на тимчасово окупованих територіях АР Крим.

Закордонні партнери України та міжнародні організації, у тому числі Європейський Суд з прав людини, зможуть більш ефективно діяти на захист порушених прав віруючих громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях АР Крим, коли буде вирішено питання права власності на це церковне приміщення на користь Української держави.

Архієпископ Кримський Климент пояснив у коментарі для Радіо Свобода, що вже після остаточного затвердження Постанови буде розроблений конкретний алгоритм протидії спробам російської окупаційної влади в Криму відібрати у Православної Церкви України храм в Сімферополі.

Архієпископ КлиментЧасто запитують: що вам дасть ця постанова? В першу чергу відповідальність держави за громадян України, які залишилися в Криму. Зараз вся відповідальність лежить на мені – за те, щоб зберегти церкву, єпархію, священиків, громадян України, які не можуть виїхати з Криму, але живуть думками про Україну. Шість років я боровся один, а зараз на моєму боці міжнародна громадськість і держава Україна.

Громадськість очікує, що найближчим часом Верховна Рада проголосує за проєкт Постанови № 3447, щоб більш ефективно захищати права православних українців в окупованому Криму.

На середу, 3 червня, заплановано розгляд цього проєкту на засіданні профільного Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, що у грудні 2019 року архієпископ Климент під час свого голодування перед Будинком уряду наполягав на тому, щоб Уряд доклав більш дієвих зусиль для захисту кафедрального собору ПЦУ у Сімферополі. Наслідком подальшого діалогу з ПЦУ стало розроблення Кабінетом Міністрів України згаданого проєкту Постанови № 3447 та внесення його на розгляд парламенту.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.