Цілі та напрями роботи

Інститут релігійної свободи (ІРС) – правозахисна громадська організація, заснована у 2001 році у Києві. ІРС має неприбутковий статус, функціонує за рахунок добровільних пожертв і угод про співпрацю з іншими організаціями, діє на засадах позаконфесійності та позапартійності.

Ефективність діяльності ІРС обумовлює команда з понад 20-річним досвідом правозахисту та фасілітації міжконфесійного діалогу, а також й мережа експертів, науковців, вузькопрофільних фахівців і волонтерів, з якими ми співпрацюємо в різних напрямах.Цілі ІРС:

  • захист і популяризація релігійної свободи та інших прав людини;
  • сприяння міжконфесійному діалогу та співпраці;
  • розвиток державно-церковної взаємодії;
  • зміцнення демократичних засад і громадянського суспільства в Україні.

Задля досягнення цих завдань ІРС працює в таких напрямах:

  • здійснює незалежний моніторинг релігійної ситуації в Україні, в тому числі на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу;
  • готує аналітичні матеріали та рекомендації для церков і релігійних організацій, для представників національної та місцевої влади;
  • розробляє проекти законів і бере участь у законотворчому процесі;
  • здійснює адвокаційні заходи в Україні та на міжнародному рівні.

ІРС сприяє діяльності міжконфесійних інституцій, серед яких:

  • Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій;
  • Рада Євангельських Протестантських Церков України;

а також допомагає в роботі міжконфесійних консультативно-дорадчих рад, створених при органах виконавчої влади.Проекти ІРС

Logo

Круглий стіл із релігійної свободи в Україні створено в квітні 2019 року спільними зусиллями Інституту релігійної свободи та Центру громадянських свобод. Ця ініціатива спрямована на налагодження діалогу та узгодження спільних дій релігійних і правозахисних організацій України з метою утвердження релігійної свободи та розвитку миру, зміцненню суспільної довіри і безпеки, протидії проявам радикальних ідеологій та екстремізму. Засідання Круглого столу втілюються в практичну співпрацю завдяки усуненню недовіри і упередженості в стосунках між релігійною і правозахисною спільнотами.

Круглий стіл покликаний стати зразком громадянської відповідальності і самоорганізації. Його учасники запрошуються до діалогу на основі взаємоповаги і рівності, шукаючи можливості для взаємодії в інтересах суспільного блага і справедливості, в основі чого лежить повага до гідності людини.

Читайте більше на вебсайті ReligiousFreedom.in.ua

Джерела фінансування ІРС

Добровільні пожертви фізичних та юридичних осіб, надходження за угодами по співробітництву з іншими організаціями. До виконання своїх статутних завдань ІРС залучає волонтерів, а також фахівців та експертів на громадських та договірних засадах, з якими підтримує постійний зв’язок.Ваші регулярні пожертви допомагають Інституту релігійної свободи ефективно діяти у сфері захисту свободи віросповідання в Україні.
Підтримайте ІРС зараз:
Реквізити банківського рахунку для переказу пожертвувань у гривнях:
IBAN рахунок: UA453052990000026003006207874
Найменування банку: АТ КБ «Приватбанк», МФО: 305299
Отримувач: Інститут релігійної свободи
Ідентифікаційний код отримувача: 35780978
Призначення платежу: Добровільне пожертвування