Релігійні діячі розробляють спільну стратегію протидії домашньому насильству

16:00
2024

Фахівці у сфері соціальної роботи та медіа, які представляють різні конфесії, розробили бачення спільної діяльності у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.  

Зустріч робочої групи відбулася 21 липня в Києві в рамках проєкту Інституту релігійної свободи за участі представників релігійних спільнот, що входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Учасники міжконфесійної робочої групи визначили мету та першочергові завдання комунікаційної стратегії та цільову аудиторію, з якою будуть працювати релігійні діячі з метою ефективної інформаційної реакції на проблематику домашнього насильства в Україні.

Голова правління ІРС Олександр Заєць, керівник проєктуЦей проєкт є дуже своєчасним, адже церкви і релігійні організації вже роблять багато роботи в сфері протидії домашньому насильству, однак залишається недолік комунікації з суспільством: як всередині релігійних спільнот, так і зі світськими людьми. Шляхом консолідації та надання експертних порад ми прагнемо допомогти різним конфесіям об’єднати свої зусилля, обмінюватися позитивним досвідом, діяти більш професійно та взаємодіяти по мірі можливості з іншими суб’єктами громадянського суспільства.

Maksym Vasin

Спільну комунікаційну стратегію, спрямовану на упередження та протидію домашньому насильству в Україні, розробляють представники Православної Церкви України, Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом), Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Української Церкви християн віри євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня, Української Християнської Євангельської Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Української Євангельської Церкви, Німецької євангелічно-лютеранської церкви України, Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Духовного управління мусульман України та за участі інших конфесій.

Maksym Vasin

Нагадаємо, що цей проєкт ІРС передбачає створення тематичного вебсайту, який стане інформаційним ресурсом, що висвітлюватиме реакцію релігійної спільноти на проблематику домашнього насильства.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Боротьба з домашнім насильством в Україні під час пандемії COVID-19 шляхом залучення впливу релігійних лідерів та спроможності церков» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.