Єдина Помісна Православна Церква не стане державною – Президент Порошенко

12:59
1226

Президент України наголосив, що створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви не завадить свободі віросповідання в Україні.

Про це Глава держави заявив 17 квітня під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій, на якій він повідомив про своє звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І щодо надання Томосу про автокефалію, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Хочу окремо наголосити, що Єдина Православна Помісна Церква не стане державною. І відділення церкви від держави буде існувати. Всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію, – заявив Президент Петро Порошенко.

Цю позицію Глава держави підтвердив і під час виступу у Верховній Раді 19 квітня перед голосуванням за проект постанови на підтримку його звернення Вселенського Патріарха. Президент наголосив, що надання Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні не порушить конституційного принципу свободи совісті – свободи релігії, вільного самовизначення й самореалізації особистості в духовній сфері.

Хто захоче залишитись в тій церкві, в якій збереже молитовну єдність з Російською православною церквою, вони також зберігають за собою гарантоване право власного вибору. В цьому питанні як релігійний, так і будь-який примус чи заборона є категорично неприпустимими, – наголосив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що в такому питанні, як релігійне, будь-які примус чи заборони – категорично неприпустимі.

Хочу окремо наголосити на неприйнятності будь-якого насилля в міжконфесійних стосунках. Його виплески, не приведи Господи зіткнення, точно не наближатимуть нас до мети, а віддалятимуть. Ба більше: можуть унеможливити її досягнення, – зауважив Президент України.

Як повідомляв ІРС, у четвер Верховна Рада прийняла постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Напередодні голосування єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви однодушно підтримали ініціативу конституювання в Україні єдиної та автокефальної Помісної Православної Церкви, спрямувавши зі свого боку звернення до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.