Католики і православні мають намір виробити єдиний підхід до розвитку діалогу з Європейським Союзом

12:21
1271
Читайте на русском

   Фото: naviny.by        
  
Католики та православні готуються до спільного діалогу з ЄС

 

Бельгія – Відбулася перша робоча зустріч глав представництв православних Церков при Європейському Союзі та генсека Комісії католицьких єпископських конференцій Європи (COMECE) священика Петра Мазуркевіча. 24 листопада у Брюсселі генсек COMECE ознайомив представників православних Церков з проектом пропозицій, підготовлених католиками.

"Сторони відзначили важливість історичного моменту, пов'язаного з набуттям чинності Лісабонського Договору, що містить статтю 17 про регулярний діалог інститутів ЄС з Церквами і релігійними співтовариствами, і прийняли рішення приступити до підготовки спільної позиції для представлення її керівництву Євросоюзу", – заявив кореспондентові "Інтерфакс-Релігія" 26 листопада один з учасників зустрічі, представник Російської Православної Церкви протоієрей Антоній Ільїн.

"В ході дискусії учасники зустрічі підкреслили важливість вироблення єдиного підходу християнських Церков в Євросоюзі до розвитку інституційного діалогу з ЄС, особливо відзначивши важливість спільного свідоцтва Православної і Католицької Церков підкресленням спільних позицій з більшості актуальних питань", – заявив співрозмовник агентства.

За його словами, сторони погодилися, що створення "спільної платформи для майбутнього діалогу не повинно унеможливлювати для кожної з Церков будувати власні стосунки з інститутами ЄС з питань двостороннього порядку денного".

У ході зустрічі було також відмічено, що при консультаціях з міжхристиянськими організаціями, що знаходяться в Брюсселі, слід брати до уваги, що "позиція подібних організацій не може підмінити собою позицію церков-членів і тим більше цілих конфесій, а вироблення спільного підходу до діалогу з ЄС буде ефективним і легітимним лише в разі багатобічного формату взаємодії між всіма представництвами Церков, діючих у Брюсселі".

За підсумками зустрічі було вирішено з грудня 2009 року проводити такі спільні консультації на регулярній основі.

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему