Комісія США з міжнародної релігійної свободи взяла під моніторинг Індію через порушення прав релігійних меншин

08:17
1296
Читайте на русском

  Фото: www.uscirf.gov

 

ВАШИНГТОН – Разом з публікацією в серпні 2009 року щорічної доповіді по Індії, Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) помістила цю країну в свій «Моніторинговий список» з причини неадекватної реакції індійського уряду щодо захисту своїх релігійних меншин. Комісія США заявила, що введення постійного моніторингу щодо Індії обумовлено тривожним зростанням насильства, спрямованого проти релігійних меншин – зокрема християн у штаті Оріса у 2008 році та мусульман в Гуджараті в 2002 році.


"Дуже розчаровує той факт, що Індія, яка має безліч релігійних громад, зробила занадто мало для захисту та привнесення справедливості по відношенню до її релігійних меншин, які знаходяться в облозі", – сказав голова USCIRF Леонард Лео. Він додав: "Доповідь Комісії США щодо Індії була представлена на цьому тижні з тією метою, щоб звернути увагу на річницю початку цього антихристиянського насильства в Орісі".

У минулому році в штаті Оріса вбивство маоістськими повстанцями релігійного діяча Свамі Сарасваті в Кандхамале викликало тривалі і руйнівні кампанії проти християн в цьому та інших штатах з боку індуїстських націоналістичних груп. Вони проявлялись у нападах на церковні громади і приватних осіб, численними погромами і підпалами культових та житлових споруд. В результаті десятки тисяч християн були змушені залишити свої домівки та ховатися в джунглях. Також було зафіксовано щонайменше 40 випадків смерті та руйнування сотень будинків і десятків церков. Комісія США констатує, що і сьогодні багато хто з християн все ще залишаються в таборах для біженців і бояться повернутися додому.

Як повідомляв ІРС, у зв'язку з цим у жовтні 2008 року глави українських Церков різних християнських конфесій у зверненнях до посла Індії в Україні та до Міністра закордонних справ України висловили свою стурбованість цими подіями. У цих документах також містилася прохання до індійського уряду прийняти більш ефективні заходи по припиненню хвилі насильства по відношенню до християн в Індії.

Нагадаємо, що будь-яка країна, яка попадає в «Моніторинговий список» USCIRF підлягає "ретельному спостереження через характер і ступень порушень свободи віросповідання, які здійснюються або допускаються з боку місцевого уряду". За результатами моніторингу уряд США за поданням USCIRF визначає можливі політичні, економічні чи інші санкції до країн-порушників. Серед інших країн в даний час USCIRF взяла під постійний моніторинг Афганістан, Білорусь, Кубу, Єгипет, Індонезію, Лаос, Російську Федерацію, Туреччину, Сомалі, Таджикистан та Венесуелу.

 

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: порушення

Читайте на цю тему