Консультативна рада глав протестантських церков Росії обговорила у Москві державно-церковні відносини

06:32
1583
Читайте на русском

   Усі фото: сайт Російського Союзу ЄХБ

 

МОСКВА, Росія – Відбулося 41-е засідання Консультативної ради глав протестантських церков Росії, яке пройшло в Москві 17 квітня 2009 року в офісі Російської Церкви християн віри євангельської під головуванням представника приймаючої сторони – Начальницького єпископа Павла Окари.


На початку зустрічі глави протестантських церков Росії, їх заступники та помічники обмінялись думками щодо Національної ранкової молитви, що відбулася минулого місяця. Присутні позитивно оцінили цей захід, намітити необхідні конструктивні доробки для проведення цієї суспільно-релігійної події в наступному році.

Однак головною темою порядку денного засідання Консультативної ради були останні новації в нормотворчій практиці Росії в сфері державно регулювання релігійної діяльності. Для обговорення цього питання на засідання був запрошений представник президентської адміністрації. Як було відзначено в ході обговорення, ситуація яка відбувається в країні у зв'язку зі створенням експертної ради при Міністерстві юстиції РФ, членами цієї ради та її керівником хвилює всю релігійну громадськість країни, а також багато правозахисних та громадських організацій.

Як повідомляє Російський Союз ЄХБ, розуміючи всю міру відповідальності за вироблення своєї позиції та конкретні кроки по даному питанню, глави церков і протестантських конфесій в результаті жвавої дискусії прийняли рішення відправити на доопрацювання підготовлений спільний лист для внесення до нього змін і доповнень, озвучених учасниками засідання. При цьому була узгоджена попередня позиція Консультативної ради щодо створення та діяльності експертної ради при Міністерстві юстиції РФ.

На засіданні Консультативної ради були присутні П.М.Окара, С.В.Ряховскій, С.А.Мельников, М.-О.Ісхоел, Ю.К.Сипко, К.В.Бендас, В.К.Власенко, О.В.Федічкін та інші.

Консультативна рада глав протестантських церков Росії діє в країні з 2002 року як головний дорадчий орган протестантських церков. Його основними завданнями є координація спільної діяльності з встановлення в суспільстві громадянського миру і злагоди, вироблення єдиної позиції у відносинах з державою та іншими релігійними організаціями, а також захист прав і свобод віруючих.

 

За матеріалами: Російський Союз ЄХБ
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему