Протестантські Церкви закликають скасувати дискримінаційні обмеження карантину вихідного дня

11:00
1259

Міністр культури та інформаційної політики провів нараду з керівниками протестантських Церков України. 

Зустріч відбулася в міністерстві 17 листопада на запрошення міністра Олександра Ткаченка. Частина учасників скористалися платформою Zoom. Обговорення відбулося за участі голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Однією з головних тем були пропозиції церков щодо балансування обмежень "карантину вихідного дня". Присутні члени Ради Євангельських Протестантських Церков України передали міністру спільного листа з проханням забезпечити можливість безперервного функціонування культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості не більше ніж 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння.

Інша пропозиція глав церков полягала в тому, щоб релігійні заходи у приміщеннях без стаціонарних сидінь та на відкритому повітрі обмежувати не конкретною кількістю осіб, а вимогою дотримання безпечної фізичної дистанції щонайменше у 1,5 метри між присутніми.

Переконані, що ефективна діяльність церков і релігійних організацій щодо душпастирської опіки та задоволення релігійних потреб громадян є надзвичайно важливою з огляду на складні життєві обставини, в яких опинилися багато наших співвітчизників у зв’язку з пандемією COVID-19.

Як повідомили в РЄПЦУ, учасники зустрічі обговорили також труднощі при реєстрації релігійних громад, загрози гендерної ідеології, системне блокування розмитнення гуманітарних вантажів, тарифи на газ для релігійних організацій та намітили формати можливої взаємодії для вирішення означених та інших проблемних питань. 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.