ОБСЄ звернула увагу на переслідування християн, зокрема на Донбасі

13:23
2016
Читайте на русском


Фото: osce.org

 

 

 

Після виступів офіційних представників держав конференція продовжила роботу в форматі тематичних сесій, які поєднували вступні доповіді з можливістю дискусії між усіма учасниками.

Прикметно, що офіційна делегація Росії разом із представниками Руської Православної Церкви намагалися представити ситуацію в Україні у такому світлі, що нібито священики Московського Патріархату зазнають нечуваних раніше релігійних переслідувань. Зокрема, завідувач сектором міжрелігійних контактів РПЦ священик Димитрій Сафонов заявив про масову втечу священиків УПЦ (МП) з Україні та про захоплення 19 храмів представниками Київського Патріархату.

 

Цю інформацію спростував Перший секретар Представництва України в ОБСЄ Олександр Мазниченко. За його словами, Російська сторона знов вдається до методів брехливої пропаганди, приховуючи тим самим свою політику релігійних переслідувань в окупованому Криму та жахливі злочини проти віруючих різних конфесій на Донбасі, які супроводжують російську агресію проти України.

 

Читайте також: Российские СМИ соврали об убийстве священников в Славянске 

 

Детальну інформацію про ситуацію в Україні та релігійні переслідування на Донбасі більшості віруючих, окрім православних громад Московського Патріархату, представив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін. У своєму виступі він наголосив на тому, що лише увага міжнародної спільноти та включення цього питання у порядок денний переговорів найвищого рівня можуть зупинити релігійно-вмотивовані злочини на Донбасі, які вчиняють підтримувані Росією сепаратисти і незаконні озброєні формування.

Експерт ІРС представив учасникам конференції Доповідь правозахисників, присвячену проблемі цілеспрямованих переслідувань релігійних громад на окупованих територіях східної України.


 
www.irs.in.ua

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему