Окупаційна влада Криму блокує головний храм Київського Патріархату

18:58
668
Читайте на русском

Зранку 31 серпня російські окупаційні служби заблокували храм Української Православної Церкви Київського Патріархату в Сімферополі – головний храм Кримської єпархії УПЦ КП і єдиний діючий у цьому місті.

За словами архієпископа, озброєні співробітники російських силових структур не впускали його до храму в той час, коли судові виконавці самовільно конфісковували церковне майно та богослужбові предмети.

О 10 ранку виконавча служба увірвалася на територію церкви, зламала приміщення першого поверху, були зламані двері вівтаря на другому поверсі, доступ вірянам перекритий. Жодні доводи про те, що територія першого поверху відповідно до договору оренди належить Управлінню єпархії, не діють. Вони показують якісь рішення суду, що зобов'язують Духовний центр виселитися з приміщення, хоча Духовного центру в Управлінні єпархії немає вже більше ніж два роки, – сказав він.

Повідомляється також, що російські окупанти псують майно храму, зірвали замки, зламали вівтар, конфіскували ікони.

Також архієпископ Климент поскаржився на застосування до нього сили:

Судові пристави пошкодили руку, коли я намагався зайти на перший поверх, схопили за руку і викрутили її. Страшний біль, чекаю «швидку допомогу.

Київська Патріархія висловила глибоке обурення і рішучий протест у зв’язку із цими беззаконними силовими діями російської окупаційної адміністрації у Криму.

Цього ж дня прес-центр Київської Патріархії повідомив:

Наша Церква оцінює дії російських силовиків як беззаконня, порушення права на свободу совісті, гарантованого міжнародними угодами, обов’язковими і для Росії. Патріархія вважає ці події продовженням тиску окупантів на українську релігійну і національну меншину в Криму, залякуванням та спробою повністю ліквідувати Київський Патріархат на півострові. Вважаємо це також помстою спецслужб окупантів за позицію особисто архієпископа Климента та за його виступи на захист політв’язнів кремлівського режиму, в тому числі кримськотатарських та українських активістів.

УПЦ Київського Патріархату звернулася до державної влади України, до міжнародної спільноти, зокрема Європейського Союзу та його країн-членів, до США, Канади та інших демократичних країн, міжнародних організацій, зокрема ООН та ОБСЄ, до Церков і релігійних організацій з проханням засудити напад окупаційної адміністрації на український храм у Сімферополі та вимагати від Росії припинити переслідування УПЦ КП в Криму.

Ми рішуче вимагаємо від РФ припинити порушувати міжнародне право та негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання у діяльність єпархії Київського Патріархату в Криму, – закликає Київська Патріархія.

Міністерство культури України в своїй заяві “категорично засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості та висловлює занепокоєність й глибоку стурбованість стосовно викладеного вище ганебного факту свідомого знищення російською владою на території окупованого Криму громад Української православної церкви Київського патріархату”.

Водночас, МЗС України вимагає від Російської Федерації “негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання у діяльність Кримської єпархії УПЦ КП та забезпечити виконання зобов’язань у рамках міжнародного права”.

Нагадаємо, що у січні 2016 року архієпископ Климент заявив, що Київському Патріархату в Криму загрожує ліквідація та знищення.

Як повідомляв ІРС, у грудні 2016 року окупаційна влади Росії заборонила протестантській Церкві ХВЄ «Голос надії» проводити богослужіння у власній будівлі в місті Бахчисарай, АР Крим.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему