Папа Бенедикт XVI залишає пост глави Римсько-Католицької Церкви

14:28
1535
Читайте на русском

 
  
Бенедикт XVI вирішив залишити Престол Римського Папи

 

 

 

Кодекс канонічного права передбачає право папи зректися Престолу, причому для цього не вимагається затвердження процедури зречення будь-ким: єдиною умовою дійсності зречення є вільна воля Папи при зреченні.

Голова італійського уряду Маріо Монті повідомив про те, що дуже вражений цією новиною. На запитання журналістів, чи були якісь "сигнали" того, що папа збирається залишити свій пост, прем'єр відповів, що жодних сигналів не було.   

Декан Колегії кардиналів Анджело Содано назвав рішення Бенедикта XVI "громом серед ясного неба".

Наразі буде скликано конклав для обрання нового Понтифіка. Ватикан офіційно заявив, що нового главу Церкви оберуть якомога швидше.

Папа римський обирається довічно на зборах кардиналів (конклаві) після смерті або зречення свого попередника. Як тільки новообраний заявляє про прийняття Престолу, що відбувається відразу після обрання, понтифікат вважається таким, що почався.

Теоретично, Папою може бути обраний будь-який неодружений чоловік-католик. При необхідності, відразу після прийняття престолу його мають посвятити в священики і єпископи. На практиці останні кілька століть Папами ставали виключно кардинали-священики.

Останній випадок зречення Понтифіка від престолу (не рахуючи антипап) стався в 1415 році – майже 600 років тому. Тоді свій пост покинув папа Григорій XII.

Очікувалось, що Папа Римський відвідає Україну для участі у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі 28 липня 2013 року. Проте офіційного запрошення Понтифік не отримував.

 

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

 

За матеріалами: Українська Правда, Tgcom24.mediaset.it, Corriere della Sera, La Repubblica

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі:

Читайте на цю тему