Папа Римський Венедикт XVI наголосив на важливості діалогу між християнами, іудеями та мусульманами

16:11
1324
Читайте на русском

  Усі фото: www.radiovaticana.org

 

Йорданія-Ізраїль – Під час поїздки на Близький Схід Папа Римський Венедикт XVI відзначив важливість діалогу між християнами та іудеями, мусульманами та іудеями, а також підкреслив необхідність розвитку трьохстороннього діалогу між цими релігіями.


На запитання журналістів щодо погляду на діалог між християнами та євреями з огляду на усі труднощі таких стосунків та непорозуміння, які часто трапляються, Папа Венедикт XVI відповів: “Важливим є те, що ми маємо спільне коріння, ті самі книги Старого Завіту, які, як для євреїв, так і для християн, є книгами Священного Писання”.

Проте, на його думку, не дивно, що цим двом спільнотам важко порозумітись, адже протягом двох тисячоліть їхні історії розвивались відмінно, розмежовано одна від одної. Непорозуміння виникають оскільки сформувались значно відмінні традиції, інтерпретації, мови та спосіб думання. Тому, на думку Папи Римського, необхідно робити кроки на зустріч для кращого порозуміння.

Папа Венедикт XVI висловив надію на подолання перепон, які стоять на перешкоді примирення між християнами та євреями, що, на йогу думку, можливо досягнути через “взаємну пошану та співпрацю в служінні тому мирові, до якого нас кличе Боже слово”.

“Християнство народжується із Старого Завіту, і Новий Завіт без Старого не існував би, бо постійно зорієнтований на Священне Писання, але також й іслам народжений в середовищі, у якому був присутній як юдаїзм, так і різні вітки християнства, – мовив Папа Венедикт XVI, продовжуючи, – тому, з одного боку, важливо вести діалог на двох рівнях: з євреями та з мусульманами, а потім також трьохсторонній діалог… Отож, трьохсторонній діалог мусить просуватись вперед, оскільки він є дуже важливим для збереження миру”.

Пізніше, 9 травня – у другий день перебування в Йорданії, у своєму виступі перед лідерами Йорданської мусульманської громади Папа Венедикт XVI засудив "маніпулювання" релігією в політичних цілях. Він підкреслив, що релігія повинна бути силою добра, а маніпулювання нею призводить до розколу і навіть до насильства.

У своїй промові в Аммані, Папа Венедикт XVI відмітив: "Деякі вважають, що релігія в нашому світі обов'язково викликає поділ, і тому, на їхню думку, чим менше уваги приділяється релігії в публічній сфері, тим краще".

"Звичайно, на жаль, не можна заперечувати, що існує напруженість і є відмінності між послідовниками різних релігій, однак чи не варто визнати, що дуже часто ідеологічне маніпулювання релігією, найчастіше в політичних цілях, є каталізатором напруженості і розколу, а іноді і насильства в суспільстві", – додав Папа Римський.

Виступаючи 11 травня на Святій Землі у Тель-Авіві, у своїй промові Папа Венедикт XVI відзначив: “…першим серед багатьох є завдання зберегти для релігії її законне місце в житті суспільства. Правильний порядок соціальних стосунків передбачає і вимагає пошани свободи і гідності кожної людської особи, яка, як однаково вірять християни, мусульмани та євреї, була сотворена люблячим Богом і призначена для вічного життя”.

При цьому Папа Римський додав: “Коли заперечується або відсувається у бік духовний вимір людської особи, то сам фундамент належного розуміння невід’ємних людських прав попадає у небезпеку”.

Того ж дня в Ізраїлі у ході зустрічі з організаціями, які поширюють міжрелігійний діалог, глава Католицької Церкви зауважив: “Наші відмінності ніколи не повинні бути фальшиво представлені як невідворотне джерело поділів чи напружень… Навпаки, вони є чудовою нагодою для людей різних релігій жити разом у глибокій пошані та повазі один одного”.

 

За матеріалами: Радіо "Ватикан", Кореспондент

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: міжконфесійні

Читайте на цю тему