Парламент Латвії підтримав поправки до закону про реституцію церковної власності

16:00
1541
Читайте на русском

  Фото: www.baltworld.ru
 
Закон Латвії про реституцію церковної власності зазнає змін

 

РІГА – 28 травня 2009 року Сейм Латвії у першому читанні концептуально підтримав поправки до Закону «Про повернення власності релігійним організаціям». Пропоновані зміни містять в собі перелік документів, які необхідні для посвідчення прав Церков і релігійних організацій на повернення об'єктів власності, відібраних незаконним шляхом у період радянського тоталітарного режиму.

Існування відповідної релігійної організації у Латвії до 1940 року, що передбачає процес реституції, можна буде підтвердити довідкою з Латвійського державного архіву, а для відновлення статусу юридичної особи потрібна копія реєстраційного свідоцтва релігійної організації.

Законопроект також передбачає порядок, згідно з яким релігійна організація може бути визнана правонаступницею майнових прав на власність громади, яка припинила свою діяльність.

Довідка ІРС. Закон Латвійської Республіки «Про повернення власності релігійним організаціям» був затверджений Парламентом 12 травня 1992 року. Крім іншого, чинний Закон передбачає можливість компенсації релігійним організаціям вартості того майна, яке неможливо повернути в натурі. Винятком є випадки, коли майно, незаконним чином вилучене у релігійних організацій, було придбано або побудовано державним коштом.

 

 

 

За матеріалами: Закони Латвії, Благовест-Инфо

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: законодавство

Читайте на цю тему