Парламентська Асамблея Ради Європи за кілька днів має визначитись щодо свого відношення до моральності та легалізації одностатевих партнерств

12:16
1545
Читайте на русском

   Фото: Новинар 
   
ПАРЄ розгляне питання про дискримінацію секс-меншин

 


Згідно цьогорічного графіку засідань Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) її чергова сесія відбудеться у Страсбурзі у період з 25 по 29 січня. Участь у цьому заході візьмуть делегації від національних парламентів країн – членів Ради Європи. До складу постійної делегації у ПАРЄ від України входять 12 народних депутатів України.


Протягом цієї сесії ПАРЄ на 27 січня запланований розгляд питання дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, яке представлятиме доповідач Комітету з правових питань та прав людини пан Андреас Гросс (Швейцарія) та, задля озвучення власної думки, доповідач Комітету по рівним можливостям для жінок і чоловіків пані Нурсуна Мемекан (Туреччина). За результатами обговорення цього питання передбачається голосування за проект відповідної Рекомендації ПАРЄ, адресованої урядам країн – членам Ради Європи.


Комітет ПАРЄ з правових питань та прав людини у своїй доповіді з цього питання відзначає: “Сексуальна орієнтація – будь-то гетеросексуальність, бісексуальність або гомосексуальність – це глибока частина особистості кожного з нас. У відповідності з міжнародним правом ні до кого не можна ставитися по-різному через його сексуальну орієнтацію. Однак лесбіянки, геї, бісексуали і транссексуали, по всій Європі як і раніше стикаються з глибоко вкоріненими забобонами та широко розповсюдженою дискримінацією”. 


Підсумовуючи свій аналіз даного питання, Комітет ПАРЄ заявив, що “цим порушенням прав людини має бути покладено край, так само як і підбурюванням до їх вчинення з боку громадських діячів”. Тим часом, у доповіді основною тезою озвучена пропозиція про те, щоб “держави – члени Рада Європи повинні забезпечити правове визнання одностатевих партнерств, зокрема шляхом забезпечення їх статусом ‘найближчих родичів’, а також можливістю бути спільними батьками для дітей один одного, якщо при цьому не забезпечено право кожного партнера на усиновлення дитини іншого партнера”.

 

Відповідно до означених міркувань Комітет ПАРЄ з правових питань та прав людини запропонував під час січневої сесії проголосувати за проект резолюції та проект рекомендації (документ №12087), якими пізніше мають керуватися держави – члени Ради Європи, що втому числі передбачає внесення змін до національного законодавства в цій сфері.


Зокрема у проекті резолюції ПАРЄ зазначається: “Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність визнаються в якості забороненої підстави для дискримінації. …Негативне ставлення з боку гетеросексуальної більшості по відношенню до гомосексуальних меншин не має достатнього обґрунтування – не більше, ніж аналогічний негативне ставлення по відношенню до тих, хто має іншу расу, походження чи кольор шкіри”.


Примітно, що до проекту резолюції ПАРЄ увійшли тези відносно ставлення до позиції лідерів Церков, релігійних організацій та громадських спільнот, які виступають проти легалізації одностатевих партнерств (“шлюбів”) як негативного явища для суспільства та сімейних цінностей. “Розпалювання ненависті у заявах деяких громадських діячів, у тому числі релігійних лідерів, та ненависті в засобах масової інформації та Інтернеті також викликає особливу стурбованість”, – зауважується у проекті. 


Слід нагадати, що у травні 2007 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ухвалила та оприлюднила Декларацію «Про негативне ставлення до явища гомосексуалізму та спроб легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)»


“Віруючі не мають ненависті або упередженого ставлення до осіб, які мають гомосексуальні схильності, але релігійні люди не можуть миритися з гомосексуалізмом, іншими аморальними діями та їхньою пропагандою, як явищами духовного й суспільного життя”, – наголошується у Декларації, яку спільно підтримали усі 19 релігійних об’єднань – членів Ради. 


Як повідомляв ІРС, 11 вересня 2007 року відбулась зустріч представників Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні паном Яцеком Ключковські, під час якої останньому було передано Звернення ВРЦіРО до вищого державного керівництва Польщі щодо підтримки і подяки за позицію Республіки Польща у справі відстоювання високих моральних цінностей у європейській спільноті. 


“Розділяючи з Вами спільні європейські цінності, які базуються на глибоких релігійних моральних засадах – ми солідаризуємось з Вами у справі відстоювання людської гідності даної нам Всевишнім перед натиском безбожницької секуляризації та спроб інтерпретації людських прав як особистої сваволі”, – заявили тоді духовні лідери України.

 

m>

www.irs.in.ua
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: суспільна мораль

Читайте на цю тему