Парламентська група «Право вибору» провела зустріч з членами Всеукраїнської Ради Церков (ФОТО)

16:16
1966
Читайте на русском

 


Представник УГКЦ протоієрей Олекса Петрів запропонував депутатам звернути належну увагу на проект Концепції державно-конфесійних відносин в Україні, який вже давно готовий для розгляду парламентом.

Тривогу про аморальний стан суспільства висловив майже кожен із присутніх керівників Церков та релігійних організацій. Представники Всеукраїнської Ради Церков одностайно висловили підтримку діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі та закликали парламентарів не допустити її ліквідації згідно Указу Президента України.

Під час зустрічі представники конфесій наголошували, що тепер з усіх боків люди оточені пропагандою безвідповідального, егоїстичного та нестримного способу життя, яка заглушає заклик до добра та християнської любові, що завжди звучить під час проповідей у Церквах. Однак і держава не повинна байдужо стояти осторонь виховання дітей та молоді як моральних особистостей з високими життєвими цінностями.

Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко звернув увагу присутніх депутатів на проблему зубожіння українського народу в умовах збільшення статків власників великого бізнесу в Україні. “Величезна різниця між бідними та багатими є аморальною. В суспільстві зростає напруженість та зневага до багатіїв, адже чимало людей в Україні знаходяться на межі виживання”, – наголосив єпископ.

Серед інших порад на адресу парламентарів прозвучав заклик до впровадження у Верховній Раді України системи персонального голосування. “Присутні депутати можуть продемонструвати гарний приклад своїм колегам та зробити християнський крок уперед, запропонувавши механізм практичної реалізації конституційної норми про особисте голосування парламентарів”, – зауважив єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук.

Він також відзначив, що українському телебаченню та радіо бракує пізнавальних та морально-виховних програм, в тому числі християнського контенту.

 

Серед інших представників конфесій під час зустрічі також виступили керуючий справами УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) архієпископ Митрофан, Єпископ Римсько-католицької церкви Маркіян Трофим’як, керівник Церкви адвентистів сьомого дня Віктор Алєксєєнко, Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, представник Об'єднання іудейських релігійних організацій України Геннадій Білорицький та голова Духовного управління мусульман України муфтій Ахмед Тамім.

Зі свого боку Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун запропонував подібні зустрічі зробити регулярними задля того, щоб депутати змогли чіткіше розуміти потреби Церков у їх духовному служінні, а також об’єднати зусилля конфесій та парламентарів у справі утверджувати високих моральних засад у суспільстві.

Підсумки зустрічі підбив координатор депутатської групи та секретар партії ХДС Давид Жванія.

“Сьогодні на всіх рівнях необхідно відновити повноцінний діалог між державою та церквою”, – заявив народний депутат. Він підтримав пропозицію щодо розвитку постійного діалогу між парламентом та представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з метою напрацювання пакету законодавчих ініціатив з озвучених питань.

За його словами, група «Право вибору» і надалі буде підтримувати законопроекти, спрямовані на захист свободи совісті, моралі та традиційних сімейних цінностей.

За результатами зустрічі було прийнято рішення про створення робочої групи у складі членів Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також народних депутатів Володимира Стретовича, Оксани Білозір та Володимира Марущенка.

Довідка ІРС. Група «Право вибору» представляє в парламенті партію Християнсько-Демократичний Союз та на сьогодні об’єднує 13 народних депутатів України.

 

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: державно-церковні

Читайте на цю тему

© 2009 - 2021 Інститут релігійної свободи (ІРС), Україна.
Всі права захищено.