Патріарх Філарет закликає громадян взяти участь у голосуванні під час другого туру виборів й захистити Україну

07:50
1510
Читайте на русском

   Фото: www.rr.lviv.ua  
   
Патріарх Філарет закликає захистити незалежність України

 


“Наші предки боролись за Україну зі зброєю в руках – але не досягли незалежності. А коли поклали надію на Бога, то незалежність і державність впали нам, як манна з неба. І цей дар, який ми отримали від Бога, треба зберігати”, – зауважив Предстоятель УПЦ КП.


Патріарх Філарет вказав на те, що проти незалежності України продовжується боротьба.


“Ворогів багато, вони озброюються і неправдивим словом, і грошима, і переконують нас: не йдіть на вибори, – відзначив Предстоятель Київського Патріархату. – А що означає не йти на вибори? Це означає віддати Україну. Тому ви не слухайте цих неправдомовників. Треба йти на вибори і захищати Україну”.


Патріарх підкреслив, що свободу потрібно захищати, але свобода не означає свавілля. Бо свобода має виявлятися у любові до Батьківщини, до свого народу, до своєї сім’ї й ближніх, а не в гріхах.


“Не захистимо свободу – тоді й не треба скаржитися, що ми не свобідні, – наголосив Патріарх. – Просили свободу? Бачите цінність свободи? Не втрачайте її! Але свобода не є свавілля. Бо багато хто плутає свободу і свавілля. Свобода – це життя в добрі, а свавілля – це життя в гріху. Свобода, насамперед, – це  любов до своєї сім’ї, до рідних, бо хто не любить сім’ю, той уже не свобідний.


Це також і любов до свого народу, до України. Бо хто не любить свою Батьківщину, той теж не свобідний. Бо він є рабом якоїсь пристрасті: чи то грошей, чи то влади, чи то слави. Такий є раб. А свобідний той, хто насамперед служить Богові, служить своїм ближнім, нарешті – служить своєму народу і своїй Батьківщині”, – відзначив Патріарх Філарет.


Напередодні першого туру голосування на виборах Президента України Патріарх Київський Філарет разом з керівниками інших конфесій – членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Зверненні до українського народу також закликав співгромадян прийти на виборчі дільниці та відповідально проголосувати. 


“Ми закликаємо всіх віруючих посилено молитися про чесні й справедливі вибори, про обрання найбільш достойного кандидата на посаду Президента України, а в день голосування прийти на виборчі дільниці та віддати свій голос за гідного кандидата”, – відзначалось у зверненні ВРЦіРО.


Як стало відомо ІРС, найближчим часом Патріарх Філарет має намір оприлюднити окреме звернення з приводу необхідності участі у голосуванні 7 лютого 2010 року. При цьому в цей час тривають консультації щодо прийняття звернення з приводу другого туру виборів від імені Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. 


Нагадаємо, що у понеділок, 25 січня, Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви оприлюднив Звернення до вірних УГКЦ та людей доброї волі з нагоди другого туру виборів Президента України.

 

m>

www.irs.in.ua
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: державно-церковні

Читайте на цю тему