Представники церков Німеччини вимагають відновити заборону на роботу магазинів по неділях в інтересах віруючих продавців

11:25
1443
Читайте на русском

   Фото: pics.livejournal.com
  
Церкви ФРН просять заборонити роботу магазинів по неділях
 

ФРН – Представники католицьких і протестантських церков Німеччини звернулися із скаргою до Конституційного суду в Карлсруе, вимагаючи скасувати як неконституційний діючий в Берліні закон, який зобов'язав магазини працювати по неділях, повідомляє Die Welt.

Згідно цьому закону, прийнятому в 2006 році, берлінські магазини повинні працювати десять неділь в році, тобто для роздрібної торгівлі робочими днями стали близько однієї п'ятої від загального числа недільних днів.

Представники церков заявляють, що закон порушує свободу віросповідання працівників магазинів, оскільки утрудняє для них відправлення недільних релігійних обрядів. Особливе незадоволення позивачів викликало положення закону, яке зобов'язало магазини працювати з 13 до 20 години в передріздвяні неділі грудня.

У своїй скарзі представники церков вказують на статтю 140-у основного закону, згідно якої неділі і святкові дні офіційно проголошуються "днями відпочинку і підняття духу", а також на статтю, що гарантує свободу віросповідання.

Як в зв'язку з цим відзначає Die Welt, на відміну від інших європейських країн в Німеччині робота у вихідні довгий час знаходилася під забороною. Ситуація змінилася лише в 2006 році після проведення федеральної реформи, коли право визначати робочі і неробочі дні перейшло в компетенцію федеральних земель.

Найбільш далеко в цьому відношенні зробив крок Берлін, що ухвалив закон, згідно якого магазини мають бути відкриті десять неділь в році. Після цього оголосити шість неділь робочими днями для представників роздрібної торгівлі були вимушені власті землі Бранденбург. В інших землях магазини повинні працювати від двох до шести неділь в році.

 

Нагадаємо, що наприкінці травня цього року Волинська Рада Церков звернулась до органів місцевого самоврядування України із закликом заборонити роботу базарів та критих ринків у неділі та не допускати проведення в ці дні екзаменів і навчальних олімпіад, пояснюючи це потребою забезпечення можливості для віруючих відвідувати недільні богослужіння. 

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему