Представники Конгресу США висловили Президенту Азербайджану стурбованість фактом конфіскації культового майна у євангельської Церкви

13:29
1194
Читайте на русском

  Фото: ragingtantrum.com

 

ВАШИНГТОН – Група конгресменів США направила спільне звернення до Президента Азербайджану Ільхама Алієва з проханням захистити права і законні інтереси віруючих християнської Церкви «Собор хвали» у місті Баку. Члени Конгресу США просять Президента Алієва особисто вникнути в питання конфіскації у цієї релігійної громади на підставі судових рішень нерухомого майна, у тому числі культової споруди, в інтересах нафтопереробного заводу.

У зверненні від 20 квітня 2009 року, копія якого знаходиться в розпорядженні ІРС, десять членів Палати представників Конгресу США просять Президента Азербайджану "звернути увагу на ситуацію з християнською Церквою «Собор хвали» в Баку", яка "на підставі рішень місцевого господарського суду і Бакинського Апеляційного суду втратила частину своєї нерухомості та культову споруду, які в підсумку були передані НПЗ «Азернефтьяг» – дочірньому підприємству Державної нафтової компанії Азербайджану".

У зверненні конгресмени констатували: "На жаль, Верховний суд відмовився переглянути справу Церкви. При цьому нафтова компанія не запропонувала і не була зобов'язана судом компенсувати Церкві цю втрату нерухомості та культової споруди".

По відношенню до земельного питання представники законодавчої влади США також відзначили, що ділянка землі, розташована на околиці величезних володінь НПЗ «Азернефтьяг», "здається незначною для заводу, проте вона має величезне значення для Церкви, в тому числі по відношенню до експлуатації культової споруди".

Члени Конгресу США висловили Президенту Алієву своє занепокоєння у відношенні того, що незважаючи на Конституцію Азербайджану, законодавство і політику щодо забезпечення релігійної свободи, "група релігійної меншини, яка сумлінно та у відповідності зі всіма правовими процедурами придбала землю та вклала кошти в культову будівлю, раптово втратила своє майно в обставинах, які, по меншій мірі, є сумнівними".

"Ми твердо вважаємо, що обов'язком кожної демократичної держави, передбаченим законом і прихильністю принципам демократії та свободи релігії, є необхідність продемонструвати свою готовність захищати права та інтереси релігійних меншин", – підкреслюється у зверненні конгресменів США.

Вони переконливо просять Президента Азербайджану особисто втрутитись у це питання: "Ми вважаємо, що з вашої доброї волі може бути оперативно організовано вирішення цього питання – по-перше, шляхом повернення Церкві своєї культової споруди та нерухомого майна, або шляхом виплати їй компенсації ринкової вартості конфіскованого майна".

Серед членів Конгресу США, які підписали дане звернення, присутні Кріс Сміт (Chris Smith), Френк Вольф (Frank Wolf), Джо Пітс (Joe Pitts), Трент Френкс (Trent Franks), Скот Гарент (Scott Garrett) та інші.

Нагадаємо, що раніше міжнародними експертами з Місії США в ОБСЄ зазначена ситуація в Азербайджані була сприйнята як замах на фундаментальні права людини у сфері свободи віросповідання та на право приватної власності, що було заявлено послом Робертом Пірсоном на міжнародній зустрічі ОБСЄ у Варшаві в жовтні 2008 року.

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему