Представники Уряду, Парламенту та громадськості проаналізували стан та тенденції державно-конфесійних відносин в Україні у 2009 році

11:39
1741
Читайте на русском

   Фото: www.irs.in.ua 
  
Впродовж 2009 року Уряд активно співпрацював з Церквами

 

 

У цьому заході також взяли участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць та народний депутат України Павло Унгурян.

За словами голови Держкомнацрелігій за останні два року за особистої підтримки глави Уряду Юлії Тимошенко вдалось вирішити низку складних питань державно-конфесійних відносин. Зокрема він зазначив, що з січня 2009 року відновлено право Церков і релігійних організацій на безкоштовне постійне користування земельними ділянками з земель державної та комунальної власності. Також релігійним організаціям надано можливість набуття в оренду земельних ділянок і об’єктів державної та комунальної власності без застосування конкурсних процедур, які до недавнього часу ставили їх на один рівень з комерційними структурами.

Уряд вирішив питання щодо довготривалого перебування в Україні священиків-іноземців, які здійснюють пастирську та іншу релігійну діяльність на запрошення українських конфесій.

Юрій Решетніков також нагадав, що у вересні 2009 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову про встановлення для Церков і релігійних організацій ціни на природний газ на рівні тарифів, передбачених для населення. Пізніше Уряд розробив та затвердив відповідний механізм забезпечення потреб релігійних організацій у природному газі, що дозволило опалювати культові споруди та інші соціальні заклади при Церквах за помірними цінами.

Голова Держкомнацрелігій зауважив, що на сьогодні Урядом опрацьовується партнерська модель відносин між Державою і Церквою. В цьому контексті Юрій Решетніков підкреслив ефективність роботи дорадчих органів по співпраці з Церквами та релігійними організаціями, які впродовж 2009 року плідно працювали при Міністерстві освіти і науки, Міноборони, Міністерстві охорони здоров'я та Національній експертній комісії з питань захисту суспільної моралі. На стадії формування знаходяться громадські ради при інших центральних органах виконавчої влади.

На його думку, особливе значення для розв’язання найскладніших питань державно-конфесійних відносин має діяльність Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій, утвореної при Кабінеті Міністрів України. Робота цього органу у 2009 році під керівництвом Віце-прем’єр-міністра Івана Васюника засвідчила здатність до ухвалення важливих політичних рішень.

У свою чергу голова правління громадської організації «

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: державно-церковні

Читайте на цю тему