Предстоятель УПЦ КП, Патріарх Філарет наголосив на потребі створення в Україні партнерської моделі церковно-державних відносин

17:02
1708
Читайте на русском

  Фото: www.rr.lviv.ua

 

КИЇВ – Патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, в інтерв’ю виданню «Віче» зазначив, що “ні Церква, ні держава не можуть ігнорувати проблеми та потреби одна одної”. Виходячи з цього, він наголосив на потребі створення в Україні партнерської моделі церковно-державних відносин. Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

Коментуючи стосунки держави і Церкви, Патріарх Філарет зазначив, що, за Конституцією, Церква в Україні відокремлена від держави, але “вона не може бути відокремлена від суспільства, бо громадяни держави і віруючі – це одні й ті самі люди”.

“Ми повинні разом виконувати свою місію в суспільстві: Церква – вести людей до духовного відродження й спасіння, держава – забезпечувати реалізацію прав і свобод людини, безпеку та належний рівень добробуту. У цьому я і бачу партнерську модель церковно-державних відносин”, – сказав в інтерв’ю Патріарх Філарет.

Він також не бачить підстав для констатації факту зменшення кількості православних віруючих в Україні. “Зменшується не кількість православних віруючих, а частка зареєстрованих громад. Нові для України конфесії реєструють багато статутів, але кількість їхніх послідовників залишається не такою вже й значною”, – пояснив він, наголосивши при цьому, що “понад 30% вірян відносять себе до Київського патріархату, близько 20% – до Московського Патріархату, майже 25% називають себе християнами, але не відносять себе до якоїсь конкретної конфесії., ... проте вони в переважній більшості належать до православної традиції”.

Відповідаючи на запитання про можливість покращення стосунків з Руською Православною Церквою з обранням її предстоятелем Патріарха Кирила, глава УПЦ КП зазначив, що такі сподівання поки що не мають підстав.

“Напередодні Собору РПЦ ми звернулися до нього з листом, в якому виклали конструктивні пропозиції і наше бачення шляху подолання розділення Української Церкви. Цей лист навіть не розглянули, і ніякої відповіді ми не одержали”, – розповів Патріарх Філарет.

Він також додав, що після інтронізації Патріарха Кирила надіслав йому привітання, в якому повторив ці пропозиції, проте знову не було жодної реакції. “У своїх промовах він указує на посилення єдності Російської Церкви. Ми не проти єдності Російської Церкви, але якщо ця єдність вибудовується за рахунок розділення Церкви в Україні, то для нас таке бачення неприйнятне”, – відзначив предстоятель УПЦ КП.

При цьому Патріарх Філарет зазначив, що УПЦ КП хоче “жити з Російською Церквою, як братні Церкви”. “... А в РПЦ нам відмовляють у самому праві на існування. Якщо Патріарх змінить свої погляди, тоді зміни на краще будуть”, – констатував він.

Проте Патріарх Філарет наголосив, що “рано чи пізно відбудеться і діалог, і визнання, бо така логіка історичного процесу: Українська держава – є й буде Українська Церква”.

 

 

За матеріалами: РІСУ
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему