Рада з прав людини ООН закликає держави усунути будь-яку дискримінацію на основі релігії або переконань

09:25
1571
Читайте на русском

  Фото: AFP
 
Рада з прав людини ООН проти дискримінації віруючих

 

ЖЕНЕВА, Швейцарія – У ході 10-ої сесії Ради з прав людини ООН, яка відбулась 2-27 березня 2009 року в Женеві, було розглянуте широке коло питань, пов’язаних з дотриманням та захистом прав людини у світі. На розгляд сесії було внесено проект резолюції «Дискримінація на основі релігії та віросповідання та її вплив на забезпечення економічних, соціальних та культурних прав», який Рада з прав людини ухвалила за результатами голосування.

Слід зауважити, що делегація України стала співавтором проекту цієї резолюції та у подальшому проголосувала на його підтримку.

Резолюція від 20 березня 2009 року, копія якої знаходиться в розпорядженні ІРС, засуджує всі форми нетерпимості та дискримінації на основі релігії або переконань, а також порушення свободи думки, совісті, релігії або переконань. Рада з прав людини ООН також наголошує, що право на свободу думки, совісті та релігії в рівній мірі застосовується до всіх людей, незалежно від їх релігії або переконань і без будь-якої дискримінації по відношенню рівного захисту з боку закону.

"Дискримінація на основі релігії або переконань часто має негативний вплив на здійснення економічних, соціальних і культурних прав, особливо по відношенню представників релігійних меншин та інших осіб, що перебувають у вразливому становищі", – відзначається в документі.

У підсумку Рада з прав людини "настійно закликає держави забезпечити, щоб кожна людина мала право, зокрема, на освіту, працю, достатній життєвий рівень, найвищий можливий рівень фізичного та психічного здоров'я і на участь у культурному житті без будь-якої дискримінації на основі релігії або переконань".

Рада також просить забезпечити, щоб при здійсненні економічних, соціальних і культурних прав ніхто, зокрема, не зачіпався, в силу своєї релігії або переконань, дискримінаційними законами про житло або земельну власність, законодавчими положеннями, що стосуються прав успадкування, неправомірним використанням положень про конфіскацію майна або будь-якими іншими видами дискримінаційної практики.

Резолюція
звертається до держав "заохочувати і стимулювати всіма наявними засобами, в тому числі за допомогою просвітництва та міжрелігійного діалогу, розуміння, терпимість і повагу у всіх питаннях, що стосуються свободи релігії або переконань та релігійної терпимості".

Важливим є те, що ухвалення документу передбачає здійснення на національному рівні заходів, спрямованих на імплементацію положень Резолюції, що випливає з обов’язку членів Ради з прав людини ООН виконувати рішення Організації. Згадана резолюція також передбачає звернення Управління верховного комісара ООН з прав людини до урядів країн – членів Ради, у тому числі України, з метою збору інформації щодо заходів, які вживаються ними з метою імплементації положень резолюції.

Очікується, що аналогічні за змістом проекти резолюцій виноситимуться на розгляд наступних сесій Ради з прав людини ООН, участь у обговоренні та опрацюванні яких прийматиме і українська делегація.

Нагадаємо, що 12 травня у Генеральній Асамблеї ООН відбулися вибори 18 нових членів Ради з прав людини, серед яких вперше до складу Ради обрані США та на новий термін переобрана Росія. Повноваження України, як члена Ради, триватимуть до 2011 року.

 

 

 

За матеріалами: Держкомнацрелігій

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.