Резолюція щодо вдосконалення душпастирської опіки в місцях позбавлення волі

17:13
1044

Резолюція спільного засідання

Української міжконфесійної християнської місії
«Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»
та Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями
при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України


            м. Київ                                                                                                    12 грудня 2012 року


Ми, учасники спільного засідання Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» та Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, обговоривши питання виховання та духовної опіки неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях та місцях попереднього ув’язнення, відзначаємо наступне:

1. Державною пенітенціарною службою України проводиться значна робота щодо виховання та сприяння виправленню неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях. Активну участь у цій роботі бере Українська міжконфесійна християнська місія «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».

2. Особливості морального стану неповнолітніх засуджених та осіб, що перебувають у місцях попереднього ув’язнення, потребують з боку тюремного духовенства надзвичайних зусиль для піднесення їхнього релігійного життя. Для успіху релігійної роботи з неповнолітніми, які перебувають у сфері діяльності кримінально-виконавчої системи, необхідно, щоб релігійна освіта і виховання запроваджувалось у відповідності з методами сучасної педагогіки і на засадах етно-культурної традиції.

3. З метою подальшого всебічного забезпечення духовної опіки неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях та місцях попереднього ув’язнення, сприяння їх перевихованню учасники засідання пропонують:

 

а) активізувати роботу щодо розроблення за участю представників  Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» проекту Концепції релігійної опіки осіб, позбавлених волі, зокрема неповнолітніх;

 

б) з метою забезпечення впровадження викладання курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх школах виховних колоній утворити спільну робочу групу з числа представників Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України та Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» для розроблення програми викладання таких курсів;

 

в) звернутися до керівництва Державної пенітенціарної служби України з проханням щодо сприяння впровадженню викладання курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх школах виховних колоній, проведенню духовно-просвітницьких заходів з неповнолітніми, що перебувають у виховних колоніях, здійсненню з боку церков і релігійних організацій України їх духовної опіки та душпастирської роботи з ними;

 

г) звернутися до священноначалля церков і релігійних організацій України з пропозицією налагодити на основі вищих духовних закладів підготовку духовенства для духовно-пастирської роботи в установах попереднього ув’язнення та відбування покарань.

 

Реалізація зазначеного, на нашу думку, сприятиме перевихованню неповнолітніх, що перебувають у виховних колоніях, формуванню їх свідомими та відповідальними особистостями на основі духовних цінностей, підготовці до повноцінного життя в соціумі.

Учасники засідання

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему