Румунський парламент визначив у Конституції шлюб як союз чоловіка та жінки

10:30
1949
Читайте на русском

Палата депутатів Парламенту Румунії проголосувала за внесення змін до Конституції країни, якими визначила шлюб як союз одного чоловіка і однієї жінки.

За такі зміни до Конституції проголосували 232 члена Палати депутатів Парламенту Румунії з усіх 270 депутатів.

Нова редакція пункту 1 статті 48 Конституції Румунії тепер проголошує:

«Сім’я ґрунтується на вільній згоді шлюбу між чоловіком і жінкою, на їх рівності, і на праві та обов’язках батьків виростити дітей, забезпечити їх виховання і навчання».

До цього моменту цей пункт визначав: «Сім’я ґрунтується на шлюбі, укладеному за вільною згодою…».

Таке формулювання в Конституції Румунії робить неможливим визнання одностатевих союзів в якості шлюбу, за що і виступає «Коаліція за сім’ю». Сенат парламенту Румунії також повинен підтвердити ці зміни.

Варто зауважити, що «Коаліція за сім'ю» зібрала близько 3 мільйонів підписів громадян Румунії замість 500 000 необхідних для просування зазначених змін у парламенті. Крім того, Конституційний суд Румунії одноголосно схвалив ініціативу щодо загальнонаціонального референдуму з цього питання.

Нагадаємо, що 51 стаття Конституції України має подібну норму щодо визначення шлюбу: “Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка”.

Читайте також:  Суть пропозицій Ради Церков до Конституції України   

Водночас у процесі розробки в Україні конституційних змін Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила за збереження норми про шлюб як союз чоловіка і жінки у новій редакції Конституції України.www.irs.in.ua
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему