Священнослужителі Вірменії схвильовані пропозиціями до законодавства у сфері релігійної свободи цієї країни

11:08
1690
Читайте на русском

ЄРЄВАН, Вірменія – У лютому 2009 року на засіданні Народних Зборів Республіки Вірменія у першому читанні обговорювались проекти законів “Про зміни та доповнення до Закону про свободу совісті та релігійні організації”, а також “Про зміни в Кримінальному кодексі Республіки Вірменії”, які релігійними організаціями, спеціалістами у цій сфері та правозахисниками розцінюються як удар по правам людини та свободі совісті, - повідомляє прес-секретар пастора Артура Сімоняна.

З боку Спільноти Церков та Організацій Вірменської Євангельської Сім`ї та в особі священнослужителів Рене Левоняна, Левона Партагчяна, Рубіка Пахлеваняна, Рубіка Туманяна, Рафаела Грігоряна, Артура Сімоняна та Самвела Навояна в середені лютого 2009 року у Народних Зборах зустрічалися зі співавтором законопроекту Арменом Ашотяном та групою депутатів з приводу схвильованості щодо запропонованих змін до закону.

Євангельські пастори передали Комісії Народних Зборів з питань науки, освіти та культури, яка опрацьовує дані законопроекти, напрацьований ними пакет документів, який складається з аналізу вище зазначених законопроектів, а також зауважень та пропозицій відносно закону „Про свободу совісті та релігійні організації”, наполягаючи, щоб  широко обговорювались  не тільки спірні положення законопроектів, але й антиконституційні пункти діючого закону. Голова комісії та автор згаданого законопроекту Армен Ашотян пообіцяв вивчити запропонований  пакет документів Спільноти  Церков та Організацій Вірменської Євангельської Сім`ї до голосування законопроектів у першому читанні.

Також нещодавно стало відомо,  що призначене на 23 лютого голосування по законопроектах відтерміновано до наступних чьотирьохденних засідань, які відбудуться через три тижні.

18 лютого під час зустрічі з Президентом Республіки Вірменія Сержeм Саркисяном представники Євангельської Церкви Вірменії від імені Спільноти Церков та Організацій Вірменської Євангельської Сім`ї висловили занепокоєність з приводу даних законопроектів, відмітивши, що останні містять спірні та протиправні положення, які серйозним чином обмежують свободу совісті у Вірменії. Було запропоновано ініціювати широкі суспільні обговорення за участі релігійних організацій, спеціалістів у цій області, депутатів та інших зацікавлених сторін для врегулювання спірних моментів у вище зазначених законопроектах та діючому законі до їх голосування у першому читанні.

Джерело: Маранафа

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему