У Нью-Йорку відбудуться вибори нових членів до Ради з прав людини при ООН

12:11
1657
Читайте на русском

  Фото: www.pbase.com

 

НЬЮ-ЙОРК – 12 травня у Генеральній Асамблеї ООН пройдуть вибори 18 нових членів Ради з прав людини. За два місця від групи східноєвропейських держав боротимуться три країни: Азербайджан, Угорщина і Росія. Вперше на членство в Раді претендують США.

Сполучені Штати будуть балотуватися від групи західноєвропейських та інших держав. На три вакантних місця члени групи висунули три кандидати.

У складі Ради з прав людини при ООН 47 держав. У групи східноєвропейських держав у цьому органі 6 місць. У Азії та Африки – по 13, у Латинської Америки – 8 та у західноєвропейських держав, США, Канади та Ізраїлю – 7 місць.

Кожен член Ради обирається більшістю голосів членів Генеральної Асамблеї шляхом прямого таємного голосування. Країни – члени Ради мають дотримуватися високих стандартів захисту прав людини. Якщо їх буде викрито в масових і систематичних порушеннях прав людини, то їх членство в Раді може бути припинене двома третинами голосів членів Генеральної Асамблеї ООН.

Слід зазначити, що Росія і Азербайджан на теперішній час є членами Ради, але термін їх повноважень закінчується в цьому році, і вони хочуть бути переобраним. На сьогодні у складі Ради групу східноєвропейських держав представляють також Боснія та Герцеговина, Словаччина, Словенія та Україна. Термін їх повноважень закінчується в 2010 – 2011 роках.
 
Рада з прав людини була створена Генеральною Асамблеєю ООН 15 березня 2006 року відповідно до резолюції № 60/251. Основною її метою є врегулювання ситуацій з порушеннями прав людини і винесення рекомендацій по них, що також поширюється на сферу свободи совісті та віросповідання.

 

За матеріалами: Центр новин ООН, UN Human Rights Council
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі:

Читайте на цю тему