Уряд та Рада Церков посилять взаємодію у протидії COVID-19 у зимовий період

20:00
1295

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій обговорила з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та іншими урядовцями напрямки взаємодії з протидії поширенню коронавірусної інфекції. 

Зустріч відбулася в конгрегаційній залі Київської православної богословської академії 20 листопада 2020 року. До спілкування долучилися також Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов та представники профільних відомств, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У своєму слові Головуючий у ВРЦіРО подякував главі Уряду за роботу над вирішенням питань, які були озвученні на попередній зустрічі та торкнувся низки актуальних тем сьогодення. В першу чергу мова йшла про протидію розповсюдженню небезпечної коронавірусної хвороби й ефективну взаємодію у цьому з державою задля збереження людських життів, як Богом дарованої цінності.

Митрополит Епіфаній, Головуючий у ВРЦіРОСьогодні ми знову чуємо про негативні «антирекорди», пов’язані із кількістю хворих. Від нас усіх також багато залежить, щоби призупинити цю страшну хвилю хвороби. На жаль, серед тих хто зараз хворіє є і мої співбрати – Предстоятелі інших помісних Православних Церков. Прошу всіх вас підносити молитви до Бога про них та про всіх, хто потребує уздоровлення від хвороби, а також за лікарів, які безстрашно і жертовно піклуються про них.

Предстоятель ПЦУ озвучив побажання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій стосовно адаптації практичних моментів, пов’язаних з відвідуванням вірними богослужінь та релігійних зібрань.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав релігійні спільноти об’єднати зусилля у боротьбі з поширенням COVID-19 в період зимових свят.

Прем’єр-міністр України Денис ШмигальЗараз ми наближаємося до важливих зимових релігійних свят: Різдва Христового, Хануки, дня святого Миколая, Водохреща тощо. У період святкування можуть виникати великі скупчення людей. Тому нам потрібно вжити спільних заходів, щоб мінімізувати кількість захворювань.

Очільник Уряду подякував за пропозицію створити робочі групи для напрацювання спільних кроків.

“Уряд та Всеукраїнська Рада Церков показали ефективну взаємодію навесні. Впевнений, що такий підхід буде продовжено і він дасть результат у майбутньому, адже всі ці дії – на благо суспільства”, – зазначив Денис Шмигаль.

Учасники заходу обговорили широке коло питань. Зокрема, щодо безперешкодного ввезення гуманітарних вантажів, проблеми біженців, питання медичного і військового капеланства, а також надання благодійної допомоги. Члени ВРЦіРО висловилися за створення робочих груп у тих напрямках. При цьому митрополит Епіфаній наголосив на неприйнятності законопроекту № 4148 щодо військового капеланства, в якому наразі проігноровано думку релігійних спільнот України.

Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд прагне бути партнером для всіх релігійних спільнот. Денис Шмигаль підкреслив, що подібну практику регулярних зустрічей слід продовжити і в майбутньому.

pomisna.info
pomisna.info
pomisna.info
pomisna.info
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему