Указ Президента України про відзначення в Україні 500-річчя Реформації

19:57
1587
800x600 Normal 0 21 false false false UK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 ...

УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації

№ 357/2016 від 26.08.2016 р.

Київ

 

З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, а також відзначення в Україні 500-річчя Реформації постановляю:

1. Кабінету Міністрів України:

1) розробити за участю представників протестантських релігійних організацій України та затвердити у тримісячний строк план заходів з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації, передбачивши, зокрема:

 • проведення у жовтні 2017 року в м.Києві урочистого заходу з нагоди 500-річчя Реформації;
 • проведення тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів з нагоди 500-річчя Реформації, розроблення необхідних методичних рекомендацій для забезпечення виконання зазначених заходів;
 • здійснення підготовки та випуску наукових і науково-популярних праць, присвячених 500-річчю Реформації, та збірки творів діячів Реформації;
 • проведення у навчальних закладах тематичних заходів з висвітлення історії Реформації;
 • збереження та популяризацію визначних вітчизняних пам'яток духовної культури;
 • створення музейних експозицій, присвячених 500-річчю Реформації;
 • проведення фестивалю духовної християнської музики та співу;
 • карбування та введення в обіг у встановленому порядку монети, присвяченої 500-річчю Реформації;
 • випуск поштової марки і конверта, присвячених 500-річчю Реформації, проведення спецпогашення поштової марки;
 • виготовлення та розміщення соціальної реклами з нагоди 500-річчя Реформації;
 • створення і показ документальних та художніх фільмів, присвячених історії Реформації;

2) вирішити в установленому порядку питання щодо фінансування заходів з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації.

2. Київській міській державній адміністрації сприяти проведенню протестантськими релігійними організаціями у вересні 2017 року в м.Києві заходів з нагоди 500-річчя Реформації.

3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити в установленому порядку висвітлення у державних засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення 500-річчя Реформації, створення і трансляцію циклів тематичних теле- та радіопередач, демонстрацію відповідних документальних і художніх фільмів.

4. Службі безпеки України разом із Державною архівною службою України сприяти релігійним і громадським організаціям, науковим установам та організаціям у доступі до архівних документів, пов'язаних із переслідуванням представників релігійних організацій.

5. Обласним, Київській міській державним адміністраціям:

 • розробити за участю регіональних організаційних комітетів, утворених протестантськими релігійними організаціями, та затвердити регіональні плани заходів із відзначення 500-річчя Реформації, забезпечити їх реалізацію;
 • провести за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, релігійних організацій та громадськості урочистості з нагоди 500-річчя Реформації;
 • сприяти реалізації ініціатив релігійних організацій, спрямованих на проведення тематичних просвітницьких, виховних, культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів.

6. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України                                                               П.ПОРОШЕНКО

________________


 
www.irs.in.ua

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему