В Астані за підтримки ООН пройде З'їзд лідерів світових і традиційних релігій

10:18
2017
Читайте на русском

   Фото: www.liveinternet.ru 

 

АСТАНА, Казахстан – Третій З'їзд лідерів світових і традиційних релігій відбудеться 1–2 липня 2009 року в Астані. Під егідою даного форуму в Казахстані передбачається створити Міжнародний центр культур і релігій. На з'їзді будуть працювати п'ять секційних груп – Моральні цінності, Мир і безпека, Навколишнє середовище та гармонія, Справжній діалог і співпраця, Просування справедливості.


Ідея проведення регулярних зустрічей лідерів світових і традиційних релігій була запропонована президентом країни Нурсултаном Назарбаєвим, після чого в 2003 році в Казахстані відбувся перший з'їзд на високому рівні. Таким чином, в Астані виникли перші витоки давно назрілої розмови про долю світу та ролі релігій в збереженні і зміцненні миру.

На думку міжнародних експертів, у проблемному, часом драматичному, і в той же час відвертому діалозі між Сходом і Заходом, який загострюється з року в рік, посередництво Казахстану стає все більш актуальним. Зустрічі в даному форматі є дієвою спробою використовувати духовний і моральний потенціал світових релігій для вирішення міжнародних конфліктів, протидії глобальним загрозам, подолання ксенофобії та нетерпимості.

Нагадаємо, цю ідею президента Казахстану Назарбаєва підтримали практично всі світові духовні лідери, керівники багатьох держав і урядів, а також впливові політики. У першому З'їзді в Астані взяли участь близько 30 делегацій з країн Європи, Азії, Близького Сходу та Америки, які представляють християнство та іслам, іудаїзм і буддизм, індуїзм, даосизм і синтоїзм.

Другий З'їзд лідерів світових і традиційних релігій відбувся у вересні 2006 року в новому, побудованому спеціально до цієї події, будівлі Палацу миру і згоди. В ньому зібралися 43 делегації з 20 держав світового співтовариства та багатьох міжнародних організацій. Більше 160 делегатів представляли всі основні традиційні конфесії світу. У якості почесних гостей були присутні посли ООН, ОБСЄ, ЮНЕСКО. 

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему