В Азербайджані в результаті пожежі повністю згоріла християнська церква: розслідується також версія навмисного підпалу

12:01
1234
Читайте на русском

Збільшити фото

Під час розслідування даного інциденту не виключається версія навмисного підпалу на ґрунті релігійної неприязні. Сайт woltj.my1.ru опублікував відеозапис пожежі, яке було знято жителями поселення біженців з Карабаху, що знаходяться по сусідству з приміщенням Церкви. На відео знято момент гасіння пожежі, під час якого чутно вигуки радості та схвалення з боку деяких місцевих жителів.

Громада Християнської Церкви «Собор хвали» заснована в Баку в 1994 році та в даний час налічує близько 1000 членів. Варто відзначити, що близько 90 % населення Азербайджану є мусульманами.

Наприкінці 2008 року у Церкви конфіскували придбану нею будівлю на користь нафтопереробного заводу шляхом досить сумнівного судового процесу і без будь-якої компенсації, про що раніше повідомляв ІРС. Після цього для прихожан християнської громади міста єдиним місцем проведення богослужінь стало згадана наметова споруда стаціонарного типу, яка вміщала близько 600 чоловік. Тут проводилися недільні богослужіння, зібрання для молоді та недільна школа, а також інші заходи.

Незважаючи на те, що сталося, пастор Християнської Церкви «Собор хвали» Расім Халілов закликав парафіян громади не піддаватися відчаю та продовжувати вірити в спорудження власної церковної будівлі в місті Баку. Церква також звернулася за допомогою до всіх небайдужих християн з проханням надати фінансову допомогу у відновленні споруди для проведення богослужінь громади.

 
 
Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: порушення

Читайте на цю тему

© 2009 - 2021 Інститут релігійної свободи (ІРС), Україна.
Всі права захищено.