Ватикан пропонує Таджикистану співпрацю у встановленні діалогу між християнським та ісламським світом

10:55
1778
Читайте на русском

   Фото: www.irs.in.ua

 

ДУШАНБЕ, Таджикистан – Ватикан зацікавлений у налагодженні активного співробітництва з Таджикистаном, насамперед у гуманітарній сфері. Про це заявив Президентові республіки Емомалі Рахмону посол Ватикану Мігель Мауру Буендія на церемонії вручення вірчих грамот, повідомила 22 квітня прес-служба глави таджицької держави. Дипломатичні відносини з Ватиканом Таджикистан встановив у червні 1996 року.

Серед пріоритетів такої співпраці посол назвав "допомогу у встановленні діалогу між християнським та ісламським світом".

"Таджикистан має дуже багату культуру, багату ісламську історію, якими міг би поділитися з іншими", – відзначив Мігель Мауру Буендія, додавши, що Ватикан зі свого боку "докладе всіх зусиль для того, щоб допомогти Таджикистану бути більш широко присутнім на міжнародних форумах з діалогу цивілізацій".

У Таджикистані понад 99% семимільйонного населення відносять себе до мусульман. Поряд з цим в республіці функціонує п'ять православних парафій, мережа місіонерських релігійних організацій протестантського напрямку християнства. Парафіянами єдиною в республіці католицької церкви є переважно іноземці з числа представників дипломатичного корпусу та міжнародних організацій.

Раніше представники міжнародних організацій, правозахисники та релігійні громади висловили занепокоєння тим, що Президент Емомалі Рахмон підписав нову дискримінаційну редакцію закону про релігії.

 

 

 

За матеріалами: Milites Christi Imperatoris

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему