Влада Узбекистану знищує конфісковану релігійну літературу, в тому числі і Біблії

12:47
1655
Читайте на русском

Узбекистан – В Узбекистані представники влади продовжують притягати до відповідальності людей, що поширюють релігійну літературу. Особливі утиски зазнають представники християнських церков протестантського спрямування. Мусульмани, Свідки Єгови і крішнаіти також серед тих, хто стикається з покараннями за зберігання та розповсюдження своєї літератури. Імпорт, видання та поширення всієї релігійної література знаходиться в Узбекистані під жорстким контролем держави, навіть коли мова йде про такі книги, як Біблія і Коран.


Як повідомляє Форум 18, у двох різних випадках баптисти з зареєстрованої та незареєстрованої громад зіткнулися з переслідуваннями, штрафами та конфіскацією книг за розповсюдження та володіння релігійною літературою. У випадку з членами зареєстрованої громади місцева влада, крім іншого, заявили Форуму 18: "Нам лише потрібно впевнитися, чого вони навчають у себе вдома, а вони повинні отримати спеціальний дозвіл, щоб займатися релігійною діяльністю у приватних будинках".

В іншому випадку у північно-західній частині країни Курбангул Авеніязова була засуджена у свою відсутність за "незаконний видання, зберігання, імпорт і розповсюдження релігійних матеріалів" до штрафу в розмірі 20 мінімальних місячних зарплат. Біблію узбекською мовою та інші матеріали було наказано знищити. На питання, чому ухвалено знищити Біблію, суддя по даній справі заявила Форуму 18, що її рішення ґрунтувалася на висновку релігійних експертів. Як виявилося, Біблія "не була санкціонувала". Голова регіонального відділення державного комітету у справах релігій грубо закінчив телефонну розмову до того, як Форум 18 зміг запитати, чому ними було даний експертний висновок про те, що Біблія узбекською мовою не дозволена.

Баптисти з Фергани закликають покласти кінець заборони ділитися своїми релігійними переконаннями з іншими людьми. "Дуже складно привезти в країну релігійну літературу, тому кожна книга дуже цінною, – розповіли вони Форуму 18 по телефону з Фергани 20 березня 2009 року. – З досвіду ми знаємо, що літературу, конфісковану для експертного аналізу, звичайно знищують після слухань у суді. Той факт, що Новий Заповіт, Євангелія і окремі книги Біблії піддаються знищенню, свідчить про серйозні порушення прав людини".

Крім цього, християни з Фергани розповіли Форуму 18, що міліція в черговий раз перешкодила членам баптистської громади роздавати літературу на вулицях 14 березня цього року. До трьох баптистів підійшли міліціонери і конфіскували літературу. Правоохоронці заявили, що відправлять її на "експертний аналіз". Віруючим не було видано жодного акту про конфіскації.

Заступник голови відділу розслідувань міської міліції Фергани Жохід Мадамінов 2 квітня заявив Форуму 18, що християни не повинні були поширювати книги на вулиці: "Книги повинні продаватися або розповсюджуватися через книжкові магазини або бібліотеки". Він вважає, що баптисти даремно бояться кримінального переслідування у зв'язку з конфіскацією літератури: у цьому випадку може бути порушена справа "тільки" про адміністративне правопорушення.

 

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему