Заява служителів євангельських церков щодо діяльності Сандея Аделаджа

16:19
2118

 

ЗАЯВА

старших служителів християнських євангельських церков України

з приводу діяльності Сандея Аделаджа


Рада єпископів України 29 грудня 2008 року опублікувала заяву, якою попередила християнську спільноту про беззаконну та анти-біблійну діяльність громадянина Нігерії Аделаджі Сандея. У документі євангельські церкви рішуче відмежувалися від Сандея, засудили його методи і способи діяльності, в результаті яких тисячі людей стали жертвам фінансових пірамід. У тій заяві також містився заклик дохристиянських служителів утриматися від спілкування з Сандеєм.

Сандей АделаджаОкрім того була дана рекомендація керівництву церкви «Посольство Боже» відсторонити Сандея від служіння, а самому Сандею – покаятись. Але дані рекомендації не були виконані ані Сандеєм, ані керівництвом «Посольства Божого».

Нажаль, цим все не скінчилося, додалися нові факти. 12 березня 2016 року до нас надійшло звернення від прихожан «Посольства Божого» про захист та допомогу. В листі йшлося про те, що Сандей за допомогою різних маніпулятивних способів, облесливих слів та використовуючи своє становище, примушував їх вступати з ними в статеві контакти. І таких випадків дуже багато, за словами авторів звернення, вони носять системний характер.

"Женщины либо запуганы, либо стали жертвой манипуляции и лжи... Просим вас защитить всех, кто уже пострадал, а также потенциальных жертв, которые находятся под манипуляционным и колдовским влиянием", – говориться у зверненні прихожан «Посольства Божого».

Беручи до уваги той факт, що старійшини цієї релігійної громади знають про цю ситуацію і не вживають ніяких заходів, вважаємо їх співучасниками у гріхах Сандея. У цій ситуації закликаємо апостольську раду та прихожан церкви «Посольства Божого» відсторонити Сандея Аделаджу та старійшин від керівництва громадою та відлучити їх від церкви.

В разі неможливості виконання цієї пропозиції, закликаємо членів «Посольства Божого» залишити цю структуру та знайти церкву, де сповідують і практикують здорове біблійне християнське вчення.

Наша позиція і звернення ґрунтуються на тексті Святого Письма: "Не спілкуватися з тим, хто зветься братом і залишається перелюбником, чи користолюбцем, чи служником ідола, чи обмовником, чи п'яницею, або хижаком, – з подібним братом навіть не їсти разом" (1 Кор. 5:11).


Заяву підписали:
  • старший єпископ центру незалежних харизматичних церков України Гаврилюк Анатолій
  • рабин єврейської месіанської громади Києва Грисенко Борис
  • старший пастор об’єднання церков «Спасіння» Савочка Пилип
  • єпископ Об’єднаної Християнської Євангельської Церкви Живого Бога Балюк Сергій
  • єпископ об’єднання «Українська місіонерська церква» Решетінський Валерій
  • єпископ об’єднання «Церква Божа України» Демидович Олексій
  • єпископ об’єднання «Царство Боже» Рудинець Олександр
  • єпископ церков «Нове Покоління» Тищенко Андрій
  • старший пастор церков «Блага Звістка» Шепілов Вадим

Київ, 23 березня 2016 р.


 
www.irs.in.ua

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему