Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до українського народу з нагоди другого туру виборів Президента України

09:06
1706
Читайте на русском

ЗВЕРНЕННЯ

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

до українського народу

з нагоди другого туру виборів Президента України

 

Шановні співвітчизники!

 

7 лютого відбудеться другий тур виборів Глави нашої держави. Це – важлива суспільна подія, адже від того, хто очолюватиме нашу країну в наступні роки, значною мірою залежатиме майбутнє і суспільства, і кожного громадянина.


Україна – демократична держава, в якій громадяни мають право вільно обирати Президента країни. Це право – велике досягнення, але воно на кожного громадянина накладає і велику відповідальність. Тому ми закликаємо всіх виборців, незважаючи на можливе розчарування або зневіру в політиці та політиках, в день голосування прийти на виборчі дільниці та зробити усвідомлений вибір, віддати свій голос за ту особу, яка, на вашу думку, є гідною бути Президентом України – гарантом державної незалежності, суверенітету, суспільного і духовного розвитку народу.


У своєму виборі ми закликаємо кожного керуватися не одноразовою особистою вигодою, а усвідомленням блага суспільства, моральними критеріями та власними світоглядними переконаннями. Ми в черговий раз застерігаємо всіх – не дайте себе купити, не продавайте свій голос за гроші, подачки чи обіцянки, будьте гідними високого звання Людини й Громадянина.


В світі немає держави без керівництва. Якщо ми будемо байдужі до вибору Президента або проголосуємо проти всіх – ми втратимо свій шанс, а вибір все одно буде зроблений, але вже без нашої участі. Цього не можна допустити, адже реалізація права вибору – це громадянський обов’язок. За підсумками виборів один з двох кандидатів на посаду Президента України очолить нашу державу. Від голосу кожного з вас значною мірою залежить – хто це буде. Тому прийдіть на виборчу дільницю і проголосуйте!  


Ми звертаємося до всіх, від кого залежить чесне й справедливе проведення виборів, – до членів виборчих комісій, політиків, суддів та правоохоронців – пам’ятайте про свою відповідальність перед Богом та українським народом. Також ми закликаємо власників засобів масової інформації та журналістів подавати правдиву інформацію про кандидатів і перебіг виборчого процесу.


Ми закликаємо всіх віруючих посилено молитися про чесні й справедливі вибори, про обрання найбільш достойного кандидата на посаду Президента України. Ми сподіваємося, що український народ, кожен з вас, зробить мудрий і достойний вибір.


Нехай Україну і всіх вас благословить Господь!Звернення підписали члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій:


Філарет (Денисенко) – Патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української Православної Церкви – Київський Патріархат;


Володимир (Сабодан) – Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української Православної Церкви;


Мефодій (Кудряков) – Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви; 


Любомир Гузар – Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької Церкви;


Маркіян Трофим'як – Єпископ, ординарій Луцької дієцезії, відповідальний за зовнішні зв’язки Римсько-Католицької Церкви в Україні;


В’ячеслав Нестерук – Єпископ, президент Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн-баптистів;


Михайло Паночко – Єпископ, голова Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п'ятидесятників;


Леонід Падун – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;


Василь Райчинець – Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України;


Андрій Гамбург – президент Синоду Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України; 


Григоріс Буніатян – Архієпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;

 

Яків Дов Блайх – Головний рабин м.Києва та України, глава Об'єднання іудейських релігійних організацій України;

 

Шейх Ахмед Тамім – Муфтій України, глава Духовного управління мусульман України;


Еміралі Аблаєв – Муфтій Духовного управління мусульман Криму;


Руслан хазрат Абдікєєв – Муфтій Духовного центру мусульман України; 


Григорій Комендант – Президент Українського Біблійного Товариства.


Подано у м. Києві 1 лютого 2010 року

 

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: державно-церковні