ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Керівництво держави та глави Церков відсвяткували річницю Хрещення Русі (ФОТО) PDF Друк E-mail
29.07.2016 12:43
Фото: president.gov.ua
 

У святкових заходах взяли участь перші особи держави, урядовці, воїни та ветерани АТО, волонтери, дипломатичний корпус, інтелігенція, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та представник Вселенського Патріархату.

Президент Петро Порошенко подякував українським церквам та релігійним організаціям за підтримку Збройних Сил України у війні, яку більше двох років тому Росія розв’язала проти “золотоверхого Києва”, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Категорично не сприймаю паліативні форми як-то абстрактний «збройний конфлікт» чи «збройне  протистояння». Це оцінки з чужого, неукраїнського голосу. Те, що відбувається на Сході, називається «нашестям чужинців»”, – наголосив Глава держави 28 липня на Володимирській гірці у Києві.

Президент подякував церквам та релігійним організаціям, які продовжують підтримувати Божим словом, молитвою і гуманітарною допомогою українських захисників та допомагають полегшити страждання мирного населення, спричинені російською агресією та промосковськими бандами. Глава держави закликав духовенство продовжити молитви за військових, які зараз боронять Україну.

Глава держави зазначив, що попри міжнародну підтримку перемога залежить від українців.

“І найголовніша духовна зброя нашої перемоги – це наша єдність”, – наголосив Петро Порошенко.

Президент також підкреслив актуальність створення в Україні єдиної помісної автокефальної православної церкви.

“Соціологічні опитування показують, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати, – як це заведено в усьому православному світі і більшості православних країн – єдину помісну автокефальну церкву”, – наголосив Глава держави.

За його словами, так було в Греції, Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії, Албанії тощо, і “цей історичний тренд, який не може оминути і Україну”.

Він пояснив, що це одна з причин, чому Верховна Рада аргументовано звернулася до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Петро Порошенко зауважив, що в Києві з великою надією сприйняли звістку про те, що Священний Синод Константинопольського Патріархату створює спеціальну комісію для розгляду цієї заяви українського парламенту.

“Ми не будемо байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних”, – наголосив Глава держави.

Цього ж дня, з нагоди свята Хрещення Київської Руси-України в Києві відбувся Хресний хід, організований УПЦ Київського Патріархату.

Днем раніше, УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом) завершила в столиці Всеукраїнський Хресний хід, що розпочався на початку липня з Тернопільщини та Донеччини.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС