ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Міносвіти визнало ще 17 дипломів українських богословів PDF Друк E-mail
10.11.2016 16:19
 

Відбулося нове засідання Комісії МОН з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

За інформацією МОН, визнано еквівалентними певному рівню освіти та ступеню відповідно до системи вищої освіти України 17 документів про вищу духовну освіту, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Також члени Комісії обговорили особливості освітніх програм вищих духовних навчальних закладів. Під час засідання між членами Комісії були розподілені 76 нових заяв щодо державного визнання документів про вищу духовну освіту, що надійшли до Міністерства освіти і науки України, для підготовки проектів рішень.

При цьому розгляд 14 справ відкладено у зв’язку з необхідністю одержання додаткової інформації про освітній рівень, кваліфікацію, тривалість, обсяг і зміст освітньої програми від вищих духовних навчальних закладів, що видали документи про освіту.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 р. № 652 «Про державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами» для державного визнання документа про вищу духовну освіту до Міносвіти у зброшурованому вигляді подаються такі документи:

1) заява власника документа про вищу духовну освіту встановленого МОН зразка;

2) клопотання релігійного центру (управління) (за наявності);

3) засвідчені в установленому порядку:

– копія документа про вищу духовну освіту, виданого до набрання чинності Законом України “Про вищу освіту”;

– копія додатка до документа про вищу духовну освіту або іншого документа, що містить інформацію про освітній рівень, кваліфікацію, тривалість, обсяг і зміст освітньої програми;

– копія першої сторінки паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу власника документа про вищу духовну освіту;

– копія документа про зміну імені власника документа про вищу духовну освіту (за наявності);

4) копії зазначених вище документів та їхній переклад на українську мову у разі видання таких документів іноземними вищими духовними навчальними закладами;

5) документ банківської установи про оплату адміністративної послуги з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

Враховуючи рішення Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту від 08.09.2016 року (протокол № 01/16), додатково подається копія документа про середню освіту.

Наступне засідання Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту заплановане на 06 грудня 2016 року.

Як повідомляв ІРС, нова редакція Закону України «Про вищу освіту», прийнята у липні 2014 року, передбачає виділення «Богослов’я» в окрему галузь знань та можливість проходження вищим духовним навчальним закладом процедури ліцензування та акредитації освітньої програми за спеціальністю «Богослов’я», створення та діяльності аспірантури, докторантури, спеціалізованої вченої ради за галуззю знань «Богослов’я».

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС