ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Українці з різних Церков вперше спільно відсвяткували Різдво 25 грудня (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
27.12.2016 16:12
Фото: facebook.com
 

Всеукраїнська Різдвяна акція «Україна та світ святкують Різдво Христове разом» відбулася в Києві та одночасно в інших містах України.

На Європейській площі столиці 25 грудня 2016 року відбулося святкування Різдва Христового за участю хору з близько 2000 осіб та християн з різних церков України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відкрив програму оркестр дзвіночків та камертонів, а унікальний зведений міжцерковний хор виконав Різдвяні композиції разом із відомими українцями. Журналісти, громадські діячі, урядовці та народні депутати України завітали на свято разом з родинами та заспівали різдвяних пісень і колядок.

Глави і представники різних Церков долучилися до святкування.

Святкові побажання українцям з київської сцени виголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Він також зачитав Різдвяне привітання від імені Президента України. Також до присутніх звернувся з привітанням Міністр культури України Євген Нищук.

Хор на сходах Українського дому своїм святковим вбранням утворив живий жовто-блакитний прапор. Також хористи відвідали декілька торговельних центрів із пісенними флеш-мобами.

 

Подібні святкові заходи за участі міжцерковних хорових колективів відбулися також у більшості обласних центрів країни. Ці урочистості стали початком заходів до 500-річчя Реформації, яке у 2017 році відзначається в Україні на державному рівні шляхом проведення багатьох соціальних, духовних, культурних, наукових та інших заходів.

Як повідомляв ІРС, Президент України підписав Указ щодо святкування 500-річчя Реформації на державному рівні.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року депутати з різних фракцій зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 5496, який пропонує українцям святкувати Різдво Христове і 25 грудня, і 7 січня, запроваджуючи офіційний вихідний день.

Варто відзначити, що більшість християн світу святкують Різдво Христове саме 25 грудня, а в кількох країнах святковими визначені обидві дати, зокрема і 7 січня.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС