ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Євстратій: “Необхідно, щоб запрацював механізм взаємодії між державою та конфесіями” (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
29.12.2010 16:15
Секретар Священного Синоду Української православної церкви Київського Патріархату Єпископ Євстратій (Зоря) виступив з промовою під час Круглого столу на тему «Діалог між владою та конфесіями в контексті європейської системи цінностей», який 20 грудня Фонд Конрада Аденауера, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та Інститут релігійної свободи провели в «Українському домі» у Києві.
 
Він нагадав присутнім про ініціативи глав конфесій до діалогу з керівництвом держави. “Необхідно, щоб запрацював механізм взаємодії між Всеукраїнською Радою Церков і державою”, – вважає Єпископ.

На думку представника УПЦ КП, Всеукраїнська Рада Церков є не тільки майданчиком для міжконфесійного порозуміння, але й найбільш ефективним і найкращим механізмом діалогу між конфесіями і державою, який дозволяє реалізовувати принцип рівного ставлення до усіх Церков, закріплений у Конституції та законах України.
 
Вашій увазі пропонуємо відео-версію виступу Єпископа Євстратія (Зоря).
 
 
 
Особисті уподобання представників держави не повинні визначати преференції лише одній із конфесій в Україні, наголосив єпископ.

На його переконання, в Україні у нинішніх умовах не може бути однієї конфесії, яка би займала положення державної – повідомляє УНІАН.
 
“В Україні немає домінуючої конфесії. Будь-яка спроба надання будь-якій із трьох основних конфесій в Україні державного статусу призведе до проблем як на міжрегіональному рівні, так і в суспільстві”, заявив єпископ. Він підкреслив, що у демократичній державі має бути рівність конфесій і перед державою, і перед законами.

“На жаль, ми бачимо, що є певні спроби встановлення іншої моделі державно-конфесійних відносин, а саме: такої, яка заснована на особистих уподобаннях і преференціях, коли ставлення до конфесій визначається не законом, а особистими переконаннями представника держави, і він ними керується, приймаючі ті або інші рішення. Це є велика проблема, яка веде до того, що виникає непорозуміння як між державою та іншими конфесіями, які не мають таких можливостей для співпраці, так і між самим конфесіями, які починають відчувати недостатність представлення своєї позиції перед державою”, – заявив єпископ Євстратій.

Він також висловив побажання, щоб держава зробила все можливе, аби така модель не набула свого розвитку. У цьому контексті єпископ Євстратій закликав до організації якнайскорішої зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Президентом України.

“Хотів би позначити привід до тривоги. Таких зустрічей за дев’ять місяців з початку функціонування нової політичної моделі державної влади ще не відбулося”, – констатував єпископ Євстратій. При цьому він висловив сподівання, що це пов’язано лише із браком часу глави держави та можливого нерозуміння ролі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Єпископ повідомив, що минулого тижня Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій знову надіслала Президенту Віктору Януковичу відповідного листа із проханням про проведення зустрічі.
 
“Сподіваємося, що наші ініціативи будуть почуті, така зустріч відбудеться та розпочнеться конструктивний і регулярний діалог між Всеукраїнською Радою Церков та органами державної влади, зокрема, й Главою держави”, – зазначив секретар Священного синоду УПЦ КП.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
теги: УПЦ КП
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС