Представники конфесій зустрілися в Києві для обговорення поточного стану державно-церковних відносин і актуальних викликів для України в гуманітарній сфері.

Зустріч Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулася 26 червня 2023 року під головуванням єпископа Української Лютеранської церкви В’ячеслава Горпинчука.

Релігійні діячі підтримали ухвалення Верховною Радою законопроєкту № 9073, який має на меті відновлення справедливості щодо церков і релігійних організацій та сприяння їх духовній і соціальній діяльності.

Секретаріат ВРЦіРО також відзначив важливість ухвалення законопроєкту № 8328. Ця ініціатива спрямована на звільнення релігійних організацій від зайвої вимоги, пов’язаної з поданням звітності про кінцевих бенефіціарних власників.

Учасники Секретаріату заслухали інформацію про результати нещодавньої Асамблеї Конференцією Європейських Церков (КЄЦ), яка провела засідання з 15 по 20 червня у Таллінні. Зокрема КЄЦ розглядає питання про сприяння у відновленні зруйнованих та пошкоджених храмів і релігійних споруд в Україні після закінчення війни.

Представники конфесій обговорили також питання організації чергового засідання ВРЦіРО, яке має відбутися у липні. 

Крім цього, Секретаріат ВРЦіРО розглянув пропозиції щодо проведення щорічного урочистого заходу «Благословення України», який традиційно проходить у Софійському соборі в Києві з нагоди Дня Незалежності України.