Президент України Володимир Зеленський зустрівся з главами і представниками євангельських протестантських церков та єпископатом Римсько-католицької церкви в Україні. Зустріч відбулася 2 квітня 2024 року в Домі Біблії Українського Біблійного Товариства. 

Глава держави привітав релігійних діячів із Великоднем і побажав перемоги України у війні з російськими окупантами. «Вона обов’язково настане завдяки нашим воїнам, нашим людям і вашим щирим молитвам», – сказав Володимир Зеленський і подякував священнослужителям за підтримку вірян у цей важкий час.

Володимир Зеленський
Президент України
Дуже важливо, що в людей є можливість прийти, поговорити з вами, помолитися. Також хотів би подякувати службі наших військових капеланів. Завдяки вам у наших хлопців і дівчат на фронті є змога поспілкуватися та відчути підтримку з вашого боку.

Глава держави також відзначив, що важлива комунікація між церквами різних країн.

«Хотів би звернутися з проханням, щоб ви спілкувалися між собою не лише тут, усередині нашої країни, а й за кордоном. Цей діалог для нас зараз дуже важливий. Адже церква має великий вплив на суспільство, на лідерів держав. І тому для нас це дуже важливий сигнал щодо підтримки наших партнерів», – наголосив Президент.

Голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, Валерій Антонюк відзначив важливість свободи віросповідання в Україні. За його словами, про це свідчить, зокрема, ефективне партнерство з американською громадою. Там, серед іншого, проводять молитовні сніданки, на яких є змога донести інформацію про те, що відбувається в Україні.

Валерій Антонюк
Голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів
Світова спільнота, на жаль, звикає до жахів війни. Саме тому світ потребує правдивої, вчасної і актуальної інформації про агресію яку продовжує росія проти України. Служителі церков мають всебічно сприяти тому, щоб наші одновірці на різних континентах знали що відбувається в нашій країні. Спільні зусилля християн формують потужний фронт протистояння злу і насильству і перемоги над агресором.

Священнослужителі запропонували Володимиру Зеленському відновити традицію загальнодержавного молитовного сніданку за участі іноземних політиків та релігійних діячів. Президент України підтримав пропозицію щодо національного молитовного сніданку.

Анатолій Козачок
Старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської
Церква, помимо великої гуманітарної, адвокаційної та капеланської праці, несе велике служіння у суспільстві амортизуючи стреси, щоб вони не так потужно впливали на ментальне та фізичне здоровʼя наших людей. Велика частина українського суспільства потребує підбадьорення та психологічної допомоги і церква займається і буде займатися душеопікунською роботою як для цивільних так і для військових.

Нагадаємо, що у грудні 2021 року Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Наприкінці березня цього року  Глава Офісу Президента Украіни Андрій Єрмак зустрівся з представниками релігійних спільнот щодо адвокації України на міжнародному рівні.

Фото: president.gov.ua