Інститут релігійної свободи презентував посібник «Твоє право на свободу віросповідання» місцевим релігійним діячам та державним службовцям.

У семи вебінарах, які відбулися у вересні 2020 року, взяли участь представники релігійних громад різних конфесій з усіх регіонів України. Окремий робочий семінар в онлайн-форматі відбувся 26 жовтня для працівників Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, створеної нещодавно, за участі її голови Олени Богдан.

Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць розповів про досвід правозахисної та просвітницької діяльності ІРС, який включає надання консультативної допомоги, як релігійним спільнотам, так і представникам влади.

Фахівці ІРС відповіли на запитання учасників вебінарів, які стосувалися практичного застосування всього комплексу законодавства України в сфері свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій. Обговорення стосувалося також тих положень законодавчих актів, які викликають юридичні колізії та неоднозначно застосовуються на практиці.

Автор посібника «Твоє право на свободу віросповідання» Максим Васін повідомив, що перший тираж видання дуже швидко розійшовся по всій Україні. Замовлення надійшли від релігійних громад і духовних навчальних закладів різних конфесій, органів державної влади, світських університетів і наукових установ.

З огляду на популярність посібника, особливо в регіонах, нідерландська миробудівнича організація ПАКС вирішила профінансувати додатковий друк цього видання, загальний тираж якого складатиме 2000 примірників. Завдяки проєкту ПАКС в Україні, який реалізується за підтримки Постійного Представництва Королівства Нідерландів при ОБСЄ у Відні, посібник «Твоє право на свободу віросповідання» поширюється безкоштовно, як у друкованій, так і в електронній версіях.

Електронну версію посібника можна завантажити за цим посиланням: bit.ly/PAX-Vasin-handbook